.I Gminny Przegląd Teatrzyków dziecięcych - Teatr i My 
Data: 9 - 11 kwietnia 2013 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce oraz Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice serdecznie zapraszają na I Gminny Przegląd...

...Teatrzyków dziecięcych "Teatr i My". Pomysł organizowania przeglądów teatralnych powstał już kilka lat temu, jednak że sprzyjające warunki do jego realizacji nastąpiły dopiero w ubiegłym roku. W związku z czym Szkoła Podstawowa nr 4 w raz ze Stowarzyszeniem Moje Krzyszkowice podjęli się organizacji imprezy, która w obecnym kształcie adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Organizacja tego typu imprezy daje możliwość uczniom jak i nauczycielom zdobycia nowych doświadczeń, zaistnienia przed szerszą publicznością, a przede wszystkim promocję placówek oświatowych na terenie Miasta i Gminy. Przegląd odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia w godzinach 10.00-15.00. Dzięki wsparciu Rady Osiedla Krzyszkowice cała impreza odbędzie się w budynku Domu Ludowego przy ul. Krzyszkowickiej 5c.
 

W organizację przeglądu zaangażowanych jest duża grupa osób, jak i instytucji oraz sponsorów. Specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia zostało opracowane logo imprezy oraz pamiątkowy stempel. Ku wielkiemu zaskoczeniu organizatorów w przeglądzie udział weźmie prawie 300 uczestników z kilkunastu placówek z całej Gminy. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu jest szeroko pojęty temat ekologii. Scenicznym "potyczkom" bacznie przyglądać się będzie specjalnie powołane przez organizatorów niezależne jury składające się z ludzi mających na co dzień kontakt ze sceną, kulturą i edukacją dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł. Mamy nadzieje, że niniejsza impreza znajdzie stałe miejsce w kalendarium imprez środowiskowych i stanie się przyczynkiem do integracji społeczności.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie