.

Lan Party Niepołomice 2014 
Data: 7 - 9 marca 2014 r.
Lokalizacja: Niepołomice

Lan Party Niepołomice jest to turniej gier komputerowych organizowany we współpracy z gminą Niepołomice oraz Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, który odbędzie się...


...7-9 marca 2014 roku już po raz piąty. Zapisy ruszyły 1 stycznia 2014r.

E-sport jest szybko rozwijającą się formą rozrywki, niektórzy uważają ją już jako dyscyplinę sportową. Gracze z całego świata rywalizują między sobą o miano najlepszego, popularność w społeczności
e-sportowej jak i również o wielkie pieniądze.

Co czeka nas podczas nadchodzącej edycji?
Pierwsze przygotowania rozpoczęły się już w lipcu. Dzięki współpracy z miastem i MCDiS uzyskaliśmy idealny obiekt do organizacji tej imprezy, przez co rozgrywki prowadzone będą aż w 4 gry:
League of Legends – 16 drużyn 5-osobowych,
Call of Duty – 16 drużyn 5-osobowych,
Fifa 14 – rozgrywki indywidualne, 32 graczy,
Counter-Strike 1.6 – rozgrywki indywidualne, 16 graczy.


.......  Jak się zapisać?
Aby wziąć udział w turnieju trzeba założyć konto i wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej: www.lanowo.pl/zapisy. Zapisy wystartowały 1 stycznia 2014r.

Co można wygrać?
Pula nagród pieniężnych i rzeczowych prawdopodobnie przekroczy 15 tys. złotych.
Dzięki wsparciu sponsorów odbędą się również konkursy i zabawy dla osób odwiedzających imprezę, z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie atrakcji dla graczy czekających na swoją rozgrywkę.
 

Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla nowej wielickiej szkoły

 

Jakie czekają na nas atrakcje?
Podczas naszej imprezy gościć będziemy wystawę Dawne Komputery i Gry, gdzie będzie możliwość przypomnieć sobie czasy początków gier wideo oraz spróbować w nich swoich sił.
Do dyspozycji graczy jak i osób odwiedzających będzie „consol room”, gdzie zagramy w nowoczesne gry na konsolach Xbox i PlayStation.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie. Więcej informacji na naszym profilu na facebooku: www.facebook.com/niepolomicelanparty oraz na stronie www.lanowo.pl
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie