Odbywa się: 17-19 marca 2010
 
 

Centrum Kultury w Gdowie ma przyjemność zaprosić serdecznie młodzież z terenu powiatu wielickiego do udziału w Przeglądzie Twórczości Młodzieży CK-art, który odbędzie się w Centrum Kultury w Gdowie w dniach 17-19 marca 2010r.  " />


.

Przegląd Artystyczny Młodzieży z powiatu wielickiego 
Odbywa się: 17-19 marca 2010
 
 

Centrum Kultury w Gdowie ma przyjemność zaprosić serdecznie młodzież z terenu powiatu wielickiego do udziału w Przeglądzie Twórczości Młodzieży CK-art, który odbędzie się w Centrum Kultury w Gdowie w dniach 17-19 marca 2010r.  

Nadrzędnym celem projektu jest stymulowanie intelektualnego i emocjonalnego rozwoju młodzieży poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej. Istotną role w tym procesie ogrywa praca jurorów- których rolą jest przede wszystkim pomoc w szukaniu inspiracji artystycznych. Przegląd nie ma charakteru konkursu i nie wyłania nagrodzonych. Jury jedynie w systemie tzw.oskarowym nominuje wykonawców do udziału w ostatnim dniu Przeglądu- finałowej Gali.


 

Projekt zakłada dwa dni przesłuchań konkursowych w dziedzinie taniec i muzyka zgłoszonych do udziału w Przeglądzie .W ostatni dzień Przeglądu zaplanowana został uroczysta Gala z udziałem zaproszonych gości. Podczas ceremonii zakończenia Przeglądu zaprezentowane zostaną nominowane prace w dziedzinie fotografia, plastyka, literatura, rękodzieło / w formie wystawy oraz prezentacji multimedialnej/ oraz zaprezentują się najlepsi wykonawcy w dziedzinie muzyka i taniec Nagrodą jest opracowana przez plastyka Centrum Kultury w Gdowie: Statuetka Przeglądu Twórczości Młodzieży. Dla placówki, której wychowankowie zaprezentują największą aktywność artystyczną przewidziano nagrodę-ZŁOTA STATUETKĘ Przeglądu Artystycznego Młodzieży


 

 
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie