.



ferie kampus


Opublikowano: 2024-08-17

Niewybuch z okresu II Wojny światowej eksplodował pod ciągnikiem rolniczym



6 sierpnia br. w miejscowości Kłaj, doszło do niebezpiecznego incydentu. Podczas wykonywania prac leśnych, operator ciągnika rolniczego, najechał na znajdujący się w ziemi pocisk z okresu II wojny światowej, który eksplodował, w wyniku czego uszkodzone zostały dwie opony maszyny. Na szczęście nie doszło do tragedii i nikomu się nic nie stało.


6 sierpnia br., dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Kłaj na terenie leśnym doszło do eksplozji, w wyniku której uszkodzony został ciągnik rolniczy. Policjanci, którzy udali się na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. W rozmowie z operatorem maszyny funkcjonariusze ustalili, iż podczas wykonywania prac leśnych, najechał on na miejsce, gdzie w ziemi znajdował się niewybuch. W wyniku eksplozji uszkodzone zostały dwie tylne opony ciągnika. Na szczęście zgłaszający nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi z Komisariatu Policji w Niepołomicach zabezpieczali teren do czasu przybycia na miejsce saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. W trakcie wstępnych oględzin ustalono, że był to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

W przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch natychmiast poinformować o tym operatora telefonu alarmowego 112. Miejsce ujawnienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb.

KPP Wieliczka

krakow








Karnawał w rytmie latino w Zamku w Niepołomicach  
Data: 1 marca
Lokalizacja: Niepołomice

Dołączcie do nas podczas Imprezy Karnawałowej w latynoamerykańskim stylu, która odbędzie się w sobotę, 1 marca 2025 roku w Zamku Królewskim w Niepołomicach!
Karnawał w rytmie latino w Zamku w Niepołomicach
Kabaret Paranienormalni w Wieliczce  
Data: 1.02.2025
Lokalizacja: Wieliczka

Czy jesteście gotowi na prawdziwy spektakl komedii, który rozbroi Wasze troski i zostawi jedynie śmiech? Paranienormalni zapraszają na Ostre Cięcie – program, który odcina wszystko, co nudne, i zszywa Wasze serca radością!
Kabaret Paranienormalni w Wieliczce