.
Opublikowano: 2021-08-24

Policjanci z Niepołomic zatrzymali pijanego kierowcę20 sierpnia b.r. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali nietrzeźwego 28-latka. Kierujący ,, wydmuchał’’ ponad 2 promile. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.


20 sierpnia b.r. policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach wykonywali czynności związane z zabezpieczeniem meczu miedzy miejscową Puszcza Niepołomice a Miedzią Legnica. Po zakończeniu meczu, funkcjonariusze przemieścili się na teren miasta gdzie patrolowali ulice. W pewnym momencie na ulicy prowadzącej na teren stadionowego parkingu, zauważyli pojazd marki Renault, którego tor jazdy wskazywał iż kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Mundurowi nie pomylili się, bowiem 28 letni kierowca Renault miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy a o jego losie zadecyduje teraz Sąd. Grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022