hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-24

Policjanci z Niepołomic zatrzymali pijanego kierowcę20 sierpnia b.r. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali nietrzeźwego 28-latka. Kierujący ,, wydmuchał’’ ponad 2 promile. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.


20 sierpnia b.r. policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach wykonywali czynności związane z zabezpieczeniem meczu miedzy miejscową Puszcza Niepołomice a Miedzią Legnica. Po zakończeniu meczu, funkcjonariusze przemieścili się na teren miasta gdzie patrolowali ulice. W pewnym momencie na ulicy prowadzącej na teren stadionowego parkingu, zauważyli pojazd marki Renault, którego tor jazdy wskazywał iż kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Mundurowi nie pomylili się, bowiem 28 letni kierowca Renault miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy a o jego losie zadecyduje teraz Sąd. Grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza