hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-24

Policjanci z Niepołomic zatrzymali pijanego kierowcę20 sierpnia b.r. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali nietrzeźwego 28-latka. Kierujący ,, wydmuchał’’ ponad 2 promile. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.


20 sierpnia b.r. policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach wykonywali czynności związane z zabezpieczeniem meczu miedzy miejscową Puszcza Niepołomice a Miedzią Legnica. Po zakończeniu meczu, funkcjonariusze przemieścili się na teren miasta gdzie patrolowali ulice. W pewnym momencie na ulicy prowadzącej na teren stadionowego parkingu, zauważyli pojazd marki Renault, którego tor jazdy wskazywał iż kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Mundurowi nie pomylili się, bowiem 28 letni kierowca Renault miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy a o jego losie zadecyduje teraz Sąd. Grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021