.


kabaret

Opublikowano: 2020-03-31

Blask soli - zdjęcia 
W dawnych wiekach sól miała wartość szlachetnego kruszcu. Była cenna, fakt, ale chyba nie w ów baśniowy sposób, który kazałby stawiać na jej straży groźne smoki. Smaug miał leże, mówiąc wprost, na kupie złota, a nie soli. Podobnie Fafnir, gadzina siejąca postrach w mitologii skandynawsko-germańskiej. Wartość soli tkwiła więc przede wszystkim w jej walorach użytkowych - każda żywa istota potrzebuje wszak chlorku sodu. Próżno szukać jubilera, który zrobiłby naszyjnik z kryształków soli, ale ta i tak potrafi lśnić jak diamenty, jak srebro, jak szlachetna stal!


 
Blask soli - zdjęcia - zobacz zdjęcia


7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020