bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-03-31

Blask soli - zdjęcia 
W dawnych wiekach sól miała wartość szlachetnego kruszcu. Była cenna, fakt, ale chyba nie w ów baśniowy sposób, który kazałby stawiać na jej straży groźne smoki. Smaug miał leże, mówiąc wprost, na kupie złota, a nie soli. Podobnie Fafnir, gadzina siejąca postrach w mitologii skandynawsko-germańskiej. Wartość soli tkwiła więc przede wszystkim w jej walorach użytkowych - każda żywa istota potrzebuje wszak chlorku sodu. Próżno szukać jubilera, który zrobiłby naszyjnik z kryształków soli, ale ta i tak potrafi lśnić jak diamenty, jak srebro, jak szlachetna stal!


 
Blask soli - zdjęcia - zobacz zdjęcia


Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016
Historia polskiej Policji - wystawa  
Data: 25-26 lipca 2020
Lokalizacja: Wieliczka

W tym roku przypada 101 rocznica powstania polskiej Policji. Z tej okazji, 25 oraz 26 lipca br., podczas obchodów Dni Św. Kingi, w budynku Mediateki Wielickiej, zostanie zorganizowana wystawa, poświęcona historii polskiej Policji podczas której prelekcje wygłosi asp. szt. Piotr Lachman.
Historia polskiej Policji - wystawa