hyundai


.


leroymerlin
Opublikowano: 2022-10-04

Filip Stopa i Rafał Ślęczka zajmują drugie miejsce w łączonej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 i Rajdowych Mistrzostwach Południa 202267. Rajd Wisły odbył się w dniach 30 września – 1 października 2022 roku z bazą rajdu i parkiem serwisowym zorganizowanym przy Kompleksie Zagroń Istebna. Start Honorowy oraz Uroczysta Ceremonia Mety została zorganizowana w przy deptaku na pl. Hoffa w Wiśle - 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 oraz Rajdowych Mistrzostw Południa 2022.


Po lipcowym Valvoline Rajdzie Małopolski zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa kierowca reprezentujący Automobilklub Krakowski i Rafał Ślęczka pilot występujący pod barwami Automobilklubu Galicyjskiego, po raz drugi w tym sezonie pojawił się na trasach cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 i Rajdowych Mistrzostw Południa 2022 – 67. Rajdzie Wisły.

Po raz kolejny Filipowi i Rafałowi trudne technicznie, błotniste, a przede wszystkim deszczowe warunki nie sprawiły trudności do osiągnięcia bardzo dobrego rezultatu. Po piątkowym, nocnym odcinku specjalnym nr 1 Kubalonka oraz po 6 sobotnich odcinkach specjalnych t.j.: Laliki i Istebna pokonywanych w trzech pętlach, zawodnicy w tylnonapędowym BMW M3 E36 finalnie meldując się na mecie rajdu zajęli:

- 2.miejsce w klasie Open 1,
- 2. miejsce w klasie Open 2WD,
- 2. miejsce w POWER STAGE – OS Istebna 3 (zdobywając 4 punkty),
- 10. miejscew klasyfikacji generalnej.

Dobrze już opanowany przez kierowcę Filipa Stopę mocny napęd RWD w deszczowych warunkach pokazał, że można szybko i bezpiecznie pojechać, a przede wszystkim ciesząc kibiców licznie zgromadzonych przy trasierajdu.

Filip Stopa: Po raz kolejny nasze tylnonapędowe BMW M3 nas nie zawodzi i przyjeżdżamy na metę rajdu bez większych problemów. Cieszy kolejne podium! Ciężko w tych trudnych warunkach było pokonać chłopaków startujących czteronapędowym Subaru Impreza. Dziękuję QQ Motorsport za przygotowanie auta oraz wszystkim, którzy pomagali nam podczas rajdu i przyczynili się do naszego startu w 67. Rajdzie Wisły.

Rafał Ślęczka: W kolejnym rajdzie, kolejne podium! 67. Rajd Wisły to już historia, ale jak najbardziej szczęśliwa. Tym razem wystartowaliśmy w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowych Mistrzostw Południa sezonu 2022 i to z sukcesem przywożąc z Wisły kolejne punkty dopisując w klasie Open 1. Wielkie dzięki dla całego naszego zespołu oraz wszystkim osobom, firmą, partnerom medialnym i wszystkim kibicom, którzy mocno trzymali za nas kciuki i żywiołowo reagowali podczas naszych przejazdów. DZIĘKUJEMY!!!

W 67. Rajdzie Wisły, załogę rajdową Stopa/Ślęczka Rally Team wsparli partnerzy:

- Kerakoll Polska
- MTS – TRANS Transport Spedycja
- Powiat Wielicki
- VoltBox Akumulatory
- Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary
- QQ Motorsport
- ŚLĘCZKA Motorsport

Partnerzy medialni:
- www.ewrc-results.com
- www.wieliczkacity.pl Portal Informacyjny Wieliczki i Powiatu
- Głos Wielicki www.glos24.pl Portal Informacyjny
- www.panorama.wieliczka.pl Bezpłatna Gazeta Panorama Powiatu Wielickiego

Serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy po raz kolejny w tym sezonie nas nie zawiedli i mocno trzymali kciuki za załogę z nr 214!

Fot. RALLYSHOT Wojciech Anusiewicz

 
Filip Stopa i Rafał Ślęczka zajmują drugie miejsce w łączonej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 i Rajdowych Mistrzostwach Południa 2022 - zobacz zdjęcia


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022