Mecz MKS Puszcza Niepołomice z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w ramach Betclic 1. Ligi, który odbył się w minioną sobotę 26 lipca zakończył się remisem, jednak wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci kibiców, była niecodzienna sytuacja tuż przed pierwszym gwizdkiem. Trener gości, Piotr Stokowiec, publicznie przeprosił za słowa, które wypowiedział o Niepołomicach w 2022 roku.
Występując jeszcze w roli szkoleniowca Zagłębia Lubin, Stokowiec po porażce z Cracovią wypowiedział wówczas do kibiców swojej drużyny słowa: „Gdyby nie my, to byście zapierdzielali dzisiaj do Niepołomic na mecze”. Słowa te padły w kontekście utrzymania Zagłębia w Ekstraklasie.
Wypowiedź trenera odbiła się szerokim echem w mediach i spotkała z krytyką, zwłaszcza wśród sympatyków klubu z Niepołomic. Na przeprosiny Piotra Stokowca trybuny zareagowały oklaskami.
Burmistrz Niepołomic, Michał Hebda, wręczył trenerowi gości podarunek – książką „Pocztówka z Niepołomic” autorstwa Dawida Gosłomskiego oraz list, w którym możemy m.in. przeczytać:
„Niech wizyta będzie okazją do poznania Niepołomic i innej perspektywy – jako miejsca, gdzie żyją wspaniali Mieszkańcy, miasta dynamicznie rozwijającego się, z pasją do sportu i kibicami, którzy z dumą wspierają naszą ukochaną Puszczę.”
Poniżej znajdziecie zdjęcie całego listu jaki otrzymał Stokowiec, oraz możecie obejrzeć nagranie z przeprosinami.
Piotr Stokowiec przed meczem Puszczy przeprosił za słowa o Niepołomicach - zobacz zdjęcia