.Noc Muzeów 2011 w Muzeum Żup krakowskich Wieliczka 
Odbywa się: 20/21 maja 2011 r.

O godzinie 19:00 rozpocznie się tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. W programie m.in budowa na dziedzińcu zamkowym gigantycznej solniczki z okazji 60-lecia Muzeum Żup Krakowskich.


W zbiorach Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka znajduje się największa w Polsce kolekcja solniczek. Prezentowana w Zamku Żupnym stanowi doskonałą inspirację do organizowania różnych wydarzeń z solniczką w roli głównej.

W programie:

- Urodzinowy rekord – zbudujemy gigantyczną solniczkę na dziedzińcu zamkowym, jako Solniczkowy Rekord Guinnessa na 60-lecie Muzeum Żup Krakowskich;
- Wybory „Miss solniczka”.
-  „Solniczkowy song” – śpiewaj razem z nami. Specjalnie skomponowana piosenka, będzie towarzyszyć budującym solniczkę;
- Solniczkowe scenki rodzajowe (żywe solniczki) – przedstawi teatr pantomimy inspirowany postaciami z solniczek z muzealnej wystawy;
- Konkurs na rymowanki o solniczce;
- Loteria solniczkowa.

EKSPOZYCJA PODZIEMNA
- Podróż do wielkiej solniczki - do podziemnej ekspozycji Muzeum w kopalni soli.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie