carrefour


.


leroymerlin


X Święto Soli 2012 
Odbywa się: 3 czerwca 2012 r.

Jak co roku w pierwszą niedzielę czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce, już po raz dziesiąty odbędzie się Święto Soli. Wokół zamku zostaną rozłożone kramy przez...

...producentów i dystrybutorów soli oraz przedstawicieli uzdrowisk solankowych. Prezentowane będą warsztaty warzelnicze soli oraz piwa. Ponadto prezentowane będą umiejętności garncarskie, powroźnicze oraz kowalskie. Oprócz tego odbywać się będą warsztaty plastyczne, papiernicze oraz gry i zabawy dla dzieci. Rodzice będą mogli w tym czasie zwiedzić wystawę „Sól w oku satyry”. Gośćmi specjalnymi imprezy będą przedstawiciele Włoch i Ukrainy z uwagi na zbliżające się EURO.

Aranżacja XVII-wiecznej warzelni soli, „Siedmiobój Solny” i warsztaty „Śmiechoterapii” to atrakcje tegorocznej imprezy „Święto Soli”. Wyjątkowym akcentem będzie też udział przedstawicieli Włoch, Ukrainy, Grecji i Rumuni.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na „Święto Soli” 3 czerwca 2012 r. od 9.30 do 19.30 na dziedzińcu Zamku Żupnego. Będziemy bawić się solą, jej historią i dniem dzisiejszym. Na zamkowym dziedzińcu pojawią się producenci soli i pracować będą warsztaty: garncarski, bednarski, powroźniczy, kowalski – istotne dla pozyskiwania soli oraz wyjątkowo w tym roku wikliniarski.

Zapraszamy całe rodziny – dorosłym proponujemy wystawy m.in. „Sól w oku satyry”, wycieczkę szlakiem dawnych szybów czy kino solne. Na najmłodszych czeka ogrom atrakcji: „zjazd u liny” z zamkowej baszty, zabawy z masą solną, konkursy a także warsztaty papiernicze i plastyczne. Natomiast młodzież gimnazjalna rywalizować będzie w pierwszej „solnej” grze terenowej: „Siedmiobój Solny”.

10. Święto Soli będzie miało charakter międzynarodowy: gośćmi specjalnymi będą przedstawiciele Włoch i Ukrainy. Swój projekt zaprezentuje też młodzież z Rumunii i Grecji.

Podczas imprezy nie zabraknie żywiołowych koncertów zespołów: Pancakes, Coffee Break , Kapeli z Mietniowa oraz sycącej staropolskiej kuchni. Zapraszamy na wspólne świętowanie i zgłębianie wiedzy dotyczącej „złota średniowiecza”.
Program imprezy X Święto Soli 2012:9.30 - 18.00 pokazy plenerowe: garncarski, powroźniczy, kowalski, bednarski, czerpania papieru, wikliniarski,

10.00 - 16.00 Kino solne i „Sól ze sklepów świata” (mini-wystawa)

10.20 przemarsz Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”

10.50 rozpoczęcie imprezy przez Dyrektora Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Prof. Antoniego Jodłowskiego

11.00 „Sól nasza najlepsza” – inscenizacja historyczna

11.20 gra Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka”

12.00 „Warzenie przez rz” – pogadanka przy stoisku solowarskim

12.00 rozpoczęcie „Siedmioboju Solnego”

12.10 „Festa del Sale“ – czyli Włosi w Wieliczce

12.30 gra Kapela z Mietniowa

12.30 wycieczka:szlakiem dawnych szybów wielickiej kopalni

12.30 „Śmiechoterapia” na wystawie „Sól w oku satyry”

13.00 „Kosz z solą” (prezentacja producentów soli oraz ośrodków leczniczych, loteria)

13.30 „Solne opowieści” – inscenizacja młodzieży z Grecji Rumuni i Polski z udziałem publiczności

14.00 gra Kapela z Mietniowa

14.00 „Śmiechoterapia” na wystawie „Sól w oku satyry”

14.30 konkursy rodzinne: Przysłowia

15.00 pokaz aerobiku sportowego studentów AWF w Krakowie

15.00 ogłoszenie wyników Siedmioboju Solnego

15.00 wycieczka:Szlakiem dawnych szybów wielickiej kopalni

15.30 gra Coffee Break

16.00 konkursy rodzinne: Wyścigi nosiczy

16.00 „Sambor – staropolska tradycja żup ruskich i dziedzictwo kulturowe bojkowszczyzny” - spotkanie z Roksolianą Danczyn Dyrektorem Muzeum „Bojkowszczyzna” w Samborze

16.30 „U nas oddycha się łatwiej i głębiej” - zajęcia prowadzone przez terapeutę

16.45 gra Coffee Break

17.15 konkursy rodzinne: Siedmiobój dla każdego

18.00 koncert PANCAKESRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka
29. Finał WOŚP w Wieliczce  
Data: 31.01.2021
Lokalizacja: Wieliczka

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 31 stycznia 2021 roku. W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
29. Finał WOŚP w Wieliczce
KONCERT CHARYTATYWNY online  
Data: 23.01.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł zaprasza na tradycyjne Spotkanie Noworoczne, które w tym roku przybierze formę Koncertu Charytatywnego online na rzecz „Małych Bohaterów” - Stowarzyszenia Dzieci z Miopatią Mitochondrialną pod postacią zespołu Leigha.
KONCERT CHARYTATYWNY online
Świąteczny Jarmark w Wieliczce  
Data: do 31.01.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy do wsparcia Lokalnego biznesu w świątecznym klimacie! Cudowne dekoracje, mnóstwo świateł, światełek, smakowite zapachy grillowanych mięs, pajda ze smalcem, oscypki z żurawiną, bigos, kwaśnica, gorące napoje, czekolada i inne przepyszne produkty.
Świąteczny Jarmark w Wieliczce