.


leroymerlin


media expert
Opublikowano: 2023-02-27

Pomysł na szkolną wycieczkę - zobacz szczegółyJaki jest przepis na udaną szkolną wycieczkę? Ta idealna powinna łączyć walory edukacyjne z atrakcjami i w miarę możliwości być niezależna od kapryśnego przedwiośnia. Dokąd zatem zabrać uczniów? Najlepiej pod ziemię, do Kopalni Soli „Wieliczka”.


Przeszło 700-letnia historia podziemi oznacza, że można w nichz powodzeniem opowiadać o czasach Kazimierzowskich, o rozbiorach i narodowych powstaniach, o tragedii dwóch wojen i drodze do niepodległości. Można też cofnąć się o 13,5 mln lat i eksplorować dno mioceńskiego morza.Trasa Turystyczna to interesujący cele szkolnej wycieczki, zarówno tej bliższej, jak i dalszej.

Niezależnie od pogody i pory roku w kopalni panuje stała i przyjemna temperatura ok. 17-18 st. C. Solny szlak to ok. 3,5 km, zatem przed uczniami solidny spacer oraz okazja do pooddychania zdrowym czystym powietrzem. Przydadzą się wygodne buty oraz naładowany smartfon – po drodze jest mnóstwo pięknych zakątków, które koniecznie trzeba sfotografować. Przy końcu trasy telefony odzyskują zasięg i na bieżąco można podzielić się fotkami w mediach społecznościowych.Spacer wśród soli ma to do siebie,że wzmaga apetyt, dlatego przy rezerwacji zwiedzania dla grupy szkolnej, warto rozważyć dodanie do planu wycieczki posiłku w podziemnej restauracji.

Młodsze klasy z całą pewnością będą zachwycone wędrówką „Śladami legend”. Wycieczka łączy unikatowe plenery Trasy Turystycznej z poszukiwaniem niezbitych dowodów na prawdziwość górniczych opowieści. W każdej legendzie tkwi ziarno prawdy – tu odcisk dłoni Skarbnika, tam zastygłe w soli krasnoludki lub pierścień królewny Kingi. Kto będzie miał szczęście, ten spotka Skarbnika nie tylko w wersji solnej! Przed wyprawą warto zajrzeć do internetu i odszukać na kopalnianym kanale You Tube wielickie baśnie czytane przez Adama Woronowicza, na miejscu zaś koniecznie trzeba o wszystko wypytać przewodnika. Wieliccy przewodnicy o kopalni i soli wiedzą dosłownie wszystko. Szczegółowe informacje o różnych wariantach zwiedzania Trasy Turystycznej, przydatne maile, numery telefonów oraz formularze rezerwacyjne: www.kopalnia.pl.


Pomysł na szkolną wycieczkę - zobacz szczegóły - zobacz zdjęcia


   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022