.
Opublikowano: 2024-05-14

Kolejne zatrzymania za narkotyki. Policjanci z Wieliczki nie ustają w walce z narkotykami.8 maja, funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej w Krakowie, wraz z policjantami z Niepołomic i przewodnikiem psa służbowego z Bochni, aresztowali 51-letniego mieszkańca gminy Niepołomice.


Od dłuższego czasu był on podejrzewany o działalność związaną z narkotykami. Minionej środy, podczas rewizji jego domu, zabezpieczono ponad 72 gramy marihuany i ponad 68 gramów mefedronu. Mężczyzna został zatrzymany i odtransportowany do jednostki policji, gdzie postawiono mu zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast dzień później, bo 9 maja, w ramach działań Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zatrzymano 33-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono amfetaminę. Podczas rutynowej kontroli miejsc potencjalnie związanych z handlem narkotykami, funkcjonariusze zdecydowali się przeszukać dwóch mężczyzn. U jednego z nich w czarnej folii znaleziono amfetaminę. 33-latek otrzymał zarzut posiadania środków odurzających, co wiąże się z ryzykiem do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wieliczki nie ustępują w działaniach przeciwko przestępczości narkotykowej, co potwierdzają liczne zatrzymania osób z narkotykami i przeciwdziałanie ich dystrybucji na czarnym rynku. W ciągu ostatnich kilku tygodni aresztowano siedem osób z powiatu wielickiego, które miały przy sobie takie substancje jak mefedron, amfetamina czy marihuana. Jedna z zatrzymanych osób była również poszukiwana listem gończym. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków lub substancji psychotropowych, a ich sprawy rozstrzygnie sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022