.


leroymerlin

Opublikowano: 2023-03-27

Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem po raz drugi wygrywają w Wieliczce!Jadący Skodą Fabia Rally 2 EVO Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk po raz drugi z rzędu wygrali PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozegrany w dniach 24 – 26 marca w Wieliczce i okolicach. „Eksportowa” załoga Orlen Teamu wygrała wszystkie 10 odcinków specjalnych, ich przewaga na mecie rajdu nad następną załogą wyniosła aż 49 sekund. Z 42 załóg, które przystąpiły do niedzielnej odsłony Memoriału, z mecie zameldowało się 37 załóg.


Za ich plecami toczyła się ostra walka o miejsca na podium rajdu. Na miejscu drugim w klasyfikacji generalnej sklasyfikowano załogę specjalizująca się w wyścigach górskich: Sebastiana Steca, pilotowanego przez wyścigowego konkurenta, Michała Sowę (Ford Fiesta). O ich drugim miejscu zadecydowała pięciosekundowa kara, którą otrzymali za potrącenie szykany, Wiesław Bąk i Marcin Drewniak ( Skoda Fabia). W efekcie o drugim miejscu w rajdzie zadecydowało 0,1 sekundy!

W PLATINUM 7 Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza załogi klasyfikowane były według pojemności silnika i rodzaju napędu (2 WD i 4 WD) na trzy klasy. W najmocniejszej klasie 3 kolejność była identyczna jak w „generalce” rajdu, w klasie 2 wygrali zapowiadający powrót do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Michał Streer z Karoliną Szulęcką – Streer (Peugeot 208 Rally 4), zaś w klasie 1 bezkonkurencyjni byli Rafał Kręcioch z Marcinem Szeją (Peugeot 208).

Tradycja wielickich memoriałów, rozgrywanych od 2007, jest prowadzenie klasyfikacji historycznej. Także podczas tegorocznych zawodów liczni kibice, zgromadzeni wzdłuż odcinków specjalnych, mieli okazję obserwowania zmagań oryginałów i replik legendarnych aut rajdowych, w tym modeli, którymi ścigali się patroni zawodów: Janusz Kulig i Marian Bublewicz. W tej klasyfikacji, mimo sobotnich problemów z turbosprężarką, zwyciężyli Grzegorz Olchawski z Jakubem Wróblem, dysponujący repliką B- Grupowego Audi Quattro S1, którym w najlepszych czasach istnienia Grupy B ścigał się Bjoern Valdegard.

Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem, oprócz wygranej w klasyfikacji generalnej, wywieźli z Wieliczki także puchary za wygraną klasę 3, puchary Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka) za najlepsze czasy przejazdów sobotnich nocnych odcinków poprowadzonych przez centrum miasta i puchary Prezesa Solnego Miasta ( wielicki kompleks sportowy, na terenie którego zlokalizowano baze rajdu i start do trzech niedzielnych odcinków specjalnych) za najlepsze czasy przejazdów tych odcinków.

Zawodnikom, jak co roku towarzyszyła Beata Bublewicz, córka Mariana Bublewicza, gorąca orędowniczka memoriałów, zaś Gościem specjalnym PLATINUM 7 Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był Greg Collins, współtwórca działającej w Wielkiej Brytanii, Polsce, Quatarze i USA firmy zajmującej się personalizacją samochodów gwiazd światowego show biznesu, gwiazda telewizyjnych seriali, m.in. cyklu „Odjazdowe bryki braci Collins”. Gość zawodów przejechał trasę memoriału Subaru Imprezą, ale – jak na gwiazdę przystało – zapoznanie się z niedzielnymi odcinkami specjalnymi przejechał potężnym…Maybachem.

Organizatorzy memoriału z Automobilklubu Krakowskiego już dziś zapowiadają kolejną edycję tych unikatowych zawodów w 2024.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022