.


leroymerlin

Opublikowano: 2023-03-31

Najtrudniej u siebie! Filip Stopa i Rafał Ślęczka po PLATINUM 7. Rajdzie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w WieliczceTo już 16.edycja wielickiej imprezy rajdowej pn. „PLATINUM 7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza”. W sobotę 25 marca 2023 roku Filip Stopa pilotowany przez Rafała Ślęczkę „Domowego” Sekretarza Powiatu Wielickiego. Start Rajdu Memoriał nastąpił w samo południe i załogi podążały na sportową rywalizację w północną część Gminy Wieliczka.


Po porannych dwóch odcinkach specjalnych Węgrzce Wielkie na szybkiej, a zarazem technicznej trasie, czas przyszedł na bardzo widowiskowe wieczorne kryterium uliczne pn. „Wieliczka Rynek”w centrum miasta. Filip z Rafałem bardzo dobrze sobie poradzili z pierwszym wieczornym odcinkiem specjalnym, plasując się na 4. miejscu w klasie 2 tuż za najnowszymi i fabrycznymi Peugeotami 208 Rally 4. Natomiast podczas drugiego swojego jeszcze bardziej widowiskowego pod kibiców przejazdu załoga Stopa/Ślęczka Rally Team uderzając prawym tylnym kołem w krawężnik i przodem samochodu w latarnię niestety załoga dotarła do mety odcinka na lawecie. Uszkodzenia rajdowego BMW M3 E36 były na tyle poważne, że wykluczyły Filipa i Rafała z niedzielnej rywalizacji na odcinkach specjalnych w miejscowości Brzegi i Kokotów oraz w okolicach „Solnego Miasta” w Wieliczce.

Filip Stopa: Podczas tegorocznej edycji PLATINUM 7. Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce, niestety nie ma Nas na mecie tego jakże wyjątkowego święta wszystkich kochających ten sport. Takie są rajdy… drobny błąd wyeliminował Nas z dalszej rywalizacji, ale już obiecujemy, że za rok wrócimy silniejsi i pokażemy się z dobrej strony przed naszymi domowymi kibicami.

Rafał Ślęczka: Najtrudniej u siebie! Nasz domowy rajd niestety nie zaliczymy do udanych i taki, jaki sobie go wymarzyliśmy. Podnosimy głowy do góry i teraz czeka nas szybka odbudowa naszego wspaniałego samochodu rajdowego dającego radość z jazdy, a w szczególności ciesząc nim sporą grupę kibiców, którą nie dało się nie zauważyć na trasie tegorocznego PLATINUM 7. Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu naszego całego zespołu rajdowego Stopa/Ślęczka Rally Team i mamy nadzieję, że widowiskowa jazda w szczególności na rondzie w Węgrzcach Wielkich i na nocnym wielickim kryterium w centrum miasta cieszyła oko tak wspaniałych ludzi kochających tą dyscyplinę sportu! DZIĘKUJEMY 

W PLATINUM 7. Rajdzie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce załogę rajdową wsparli partnerzy:

- MTS – TRANS Transport Spedycja
- Kerakoll Polska
- Powiat Wielicki
- VoltBox Akumulatory
- Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary
- QQ Motorsport
- ŚLĘCZKA Motorsport

Partnerzy medialni:

- ewrc-results.com
- Wieliczkacity.pl- Portal Informacyjny Wieliczki i Powiatu Wielickiego
- Głos Wielicki - Portal Informacyjny i bezpłatny miesięcznik
- Głos 24- Małopolski Portal Informacyjny
- Panorama Powiatu Wielickiego - Bezpłatna gazeta z 26. letnią tradycją

Wielkie dzięki, że byliście ponownie z nami !!!


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022