.


Opublikowano: 2018-01-29

SP w Sierczy zajęła III miejsce w turnieju szachowym „Drążenie miasta”W sobotę 27 stycznia Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy zajęła III miejsce w drużynowym turnieju szachowym „Drążenie miasta”.


Turniej rozgrywany był w Muzeum w Podziemiach Rynku w Krakowie i skierowany był do uczniów klas 1-3. Każda drużyna składała się z 4 zawodników. Wszystkie drużyny zagrały po 5 meczów. Drużyna wygrała 2 mecze, 2 zremisowała i jeden przegrała. Po przegranej w czwartej rundzie 1:3 (z późniejszą zwycięską drużyną) szanse na „pudło” były już bardzo małe, jednak młodzi zawodnicy postanowili wszystkich zaskoczyć i w ostatniej partii wygrali 4:0 co ostatecznie pozwoliło zająć im III miejsce :)!

Jest to kolejny sukces szachowy uczniów Szkoły Podstawowej w Sierczy!

Skład drużyny:
• Smoszna Jakub,
• Reczek Witold (5 punktów w 5 partiach),
• Jarosz Robert,
• Michalski Jan.

Wyniki można znaleźć tutaj.
 
SP w Sierczy

 
SP w Sierczy zajęła III miejsce w turnieju szachowym „Drążenie miasta” - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022