.
Opublikowano: 2023-12-08

Szkoła nr 2 zaprasza na wyjątkowy Kiermasz BożonarodzeniowyTydzień przed Wigilią Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym nie tylko będzie można zakupić stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, ale i domowe wypieki. Na wszystkich przybyłych czekają też wspólne kolędowanie, spektakl teatralny, występy uczniów oraz liczne konkursy z nagrodami.


Wielkie wydarzenie

Grudniowy kiermasz to flagowe wydarzenie wielickiej Dwójki, na które co roku czeka szkolna społeczność. Z każdą kolejną edycją do szkoły przy ul. Moniuszki 1 tego dnia przybywa coraz więcej wieliczan, by ciekawie spędzić czas i zapatrzyć w oferowane produkty. I tym razem się nie zawiodą: - Na scenie nasi uczniowie zaprezentują swe muzyczno-aktorskie talenty, a tuż przed południem gościł będzie u nas Teatr Kokon z interaktywnym spektaklem „Pomocnicy Mikołaja”. Bogaty program zapewni nie tylko dużą dozę emocji, ale także wprowadzi wszystkich przybyłych w świąteczny nastrój – zapowiada Bożena Juszkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce.

Moc atrakcji i konkursów

...Powodzeniem na kiermaszu cieszą się stroiki i ozdoby, wykonane przez rodziców, kadrę pedagogiczną i utalentowane osoby z otoczenia szkoły. Ich ceny są bardzo przystępne. Podobnie jest w przypadku oferowanych…
… Spożywcze wyroby przygotowuje firma Danmar z 25-letnią tradycją, która w wielickiej Dwójce prowadzi znaną nie tylko uczniom stołówkę szkolną. Zabrane środki finansowe służą realizacji potrzeb szkolnych.

Nie zabraknie wizyty Świętego Mikołaja. Dodatkową atrakcją będzie także możliwość wykonywania zdjęć w klimacie Bożego Narodzenia przez profesjonalnego fotografa Michała Sitko. Będą nie tylko warsztaty dekorowania pierniczków czy pokaz jujitsu, ale w pełnym wydarzeń harmonogramie znajdzie się czas na wspólne śpiewanie kolęd.

Zbieramy fundusze

Podczas kiermaszu, ze sprzedaży produktów (stroiki, ozdoby, dania, ciasta), zbierane są środki finansowe na bieżące potrzeby szkolne. 17 grudnia br. społeczność gromadzić będzie fundusze na rolety do sali gimnastycznej. W konkursach wygrać będzie można wiele cennych nagród, a wśród nich rękawice bokserskie z autografem Krzysztofa Diablo Włodarczyka, vouchery na usługi i srebrną biżuterię.

Partnerzy i sponsorzy nagród i atrakcji:

Kopalnia Soli „Wieliczka”
Wielicka Szkoła Sztuk Walki Jujitsu
Muzeum Żup Krakowskich
Wielicki Ośrodek Sportu
Solne Miasto
Wawel (producent słodyczy)
Danmar
Horeca Service
Michał Sitko Fotografia
Akademia Piłkarska Wieliczka
GPA – Grupa Press Art
Restauracja Garden Pub
Kwiaciarnia Malinowa Łąka
Ogród Pełen Lawendy
LIV-opakowania
Srebro Wójcik
Da Grasso Bochnia
Decathlon


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022