hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-12-08

Wieliczanin zajął 3 miejsce w Konkursie Szopek KrakowskichJak już tradycja nakazuje w pierwszy czwartek grudnia odbył się Konkurs Szopek Krakowskich. W tegorocznej 79. już edycji tego słynnego konkursu, trzecie miejsce w kategorii Seniorów – Szopki Duże zajął wieliczanin - Zbigniew Grzech.


W czwartek 2 grudnia swoje dzieła szopkarze przynieśli na Rynek Główny w Krakowie, gdzie przez dwie godziny od godziny 10:00 można było je podziwiać. O godzinie 12:00 tuż po hejnale wokół rynku przeszedł korowód szopek. Po prezentacji tegorocznych dzieł na scenie targów bożonarodzeniowych, szopkarze przenieśli swoje dzieła do pałacu Krzysztofory gdzie zostały ocenione przez jury.

Ogłoszenie laureatów 79. Konkursu Szopek Krakowskich odbyło się 5 grudnia w pałacu Krzysztofory. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 106 szopek, 3 z nich jury nie oceniło ponieważ nie spełniły kryteriów regulaminu. W tym roku do konkursu zgłoszono o 19 szopek więcej niż w roku poprzednim. Jury oceniało 43 szopki senioralne, 3 szopki w kategorii szopek młodzieżowych, 14 szopek rodzinnych, 14 szopek dziecięcych oraz 32 szopki szkolne.

W tym roku w kategorii Seniorów – Szopki Duże, trzecią nagrodę zdobył Zbigniew Grzech z Wieliczki. Jak mówi pan Zbigniew - szopkę tworzył równy rok.

W kategorii seniorów w poszczególnych grupach przyznano następujące nagrody

Grupa I – szopki duże
-  nagroda I: szopka nr 14 – Józef Madej
-  nagroda II: szopka nr 4 – Aleksander Wełna
- nagrody III: szopka nr 1 – Zbigniew Grzech (Wieliczka), szopka nr 27 – Kryspin Wolny

-  wyróżnienia: szopka nr 23 - dla Dariusz Czyża za szopkę dwustronną, szopka nr 43 – dla Marcina Żarneckiego za dialog krakowsko - góralski
   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021