.
Opublikowano: 2023-12-08

Wigilia dla mieszkańców na wielickim rynku - zapraszamyZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie już burmistrz Wieliczki Artur Kozioł zaprasza mieszkańców na Wigilię, która rozpocznie się o godzinie 11:15 w niedzielę 17 grudnia na wielickim rynku.


Jest to wspaniała okazja, aby w tym przedświątecznym okresie poczuć klimat świąt - spotkać się, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.15, ale przybywajcie na miejsce wcześniej. Już od godz. 11.15 czekać na Was będą: występy Grup Kolędniczych i Zespołów, wspólne kolędowanie, degustacja potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, Choinka z klasą – prezentacja świątecznych drzewek dekorowanych przez przedszkola i szkoły oraz kiermasz ciast i ozdób świątecznych w wykonaniu Przedszkola Samorządowego nr 3 w Wieliczce.

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022