hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-11-16

Włamał się do domu, ukradł elektronarzędzia warte 15 tys. zł. i wystawił je na sprzedaż w internecie12 listopada br. do Komisariatu Policji w Gdowie zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła mundurowych o kradzieży z włamaniem do jej domu. Kobieta poinformowała, iż sprawca po uprzednim wybiciu szyby, wszedł do budynku z którego ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 15 tys. zł.


Pokrzywdzona poinformowała również funkcjonariuszy, iż część skradzionych przedmiotów znalazła na jednym z portali internetowych, które zostały wystawione tam do sprzedaży. Policjanci z Gdowa wspólnie z wielickimi kryminalnymi natychmiast przystąpili do działania i jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi podejrzanego, który wystawił przedmioty w sieci. W trakcie przeszukania jego domu, funkcjonariusze ujawnili elektronarzędzia w postaci m.in. szlifierki oscylacyjnej, rozdrabniarki do gałęzi, wkrętarki akumulatorowej, kosy spalinowej, szlifierki kątowej, spawarki, których łączna wartość to ponad 15 tys. zł. Okazało się, że część z tych przedmiotów pochodzi także z przestępstwa kradzieży z włamaniem do innych budynków mieszkalnych.

13 listopada br. 31 latek usłyszał zarzuty dotyczące pięciu kradzieży z włamaniem i przyznał się do ich popełnienia. Większość przedmiotów pochodzących z przestępstw została odzyskana przez mundurowych i wróciła do prawowitych właścicieli. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021