.
Opublikowano: 2022-11-14

Koncert laureatów konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” w wielickiej kopalni [zdjęcia] 
W środę 9 listopada w komorze Warszawa w wielickiej kopalni soli odbył się koncert laureatów V edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. Na podziemnej scenie wystąpili soliści, zespoły, a także goście z Ukrainy. „Śpiewka 1920”, „Warszawskie dzieci”, „Pieśń konfederatów barskich”, czy „Kocham wolność” – repertuar tegorocznej gali doskonale wprowadzał w atmosferę Święta 11 Listopada. Uczniowie małopolskich szkół podstawowych raz jeszcze dowiedli, że są nie tylko utalentowani, ale też rozumieją, na czym polega patriotyzm: czasem radosny jak melodia piosenki „Pałacyk Michla”, innym razem zaś poważny i refleksyjny jak utwór pt. „Warszawo ma”.

Koncert laureatów konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” w wielickiej kopalni [zdjęcia] - zobacz zdjęcia


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka