.


leroy merlin


Opublikowano: 2019-06-02

„Otwarcie wystawy „Miejsca związane z Bratem Alojzym” - zdjęcia 
W dniach 27 maj do 5 czerwca 2019 r. w naszym mieście przebywają artyści w ramach pleneru malarskiego pt. „Sługa Boży Brat Alojzy Kosiba OFM – kwestarz i jałmużnik klasztoru w Wieliczce”. Brat Alojzy Kosiba, nazywany „świętym jałmużnikiem”, apostołem dobroci i ubogich, który przez niemal całe życie zakonne związany był z Wieliczką i okolicznymi miejscowościami. Słynął z pogody ducha, prostoty, żarliwej wiary i ogromnej wrażliwości, szczególnie wobec potrzebujących.

W związku z powyższym 2 czerwca br. od godz. 14:30 serdecznie zapraszamy do wielickiej Mediateki, gdzie zobaczymy wystawę pt. „Miejsca związane z Bratem Alojzym”. Obrazy z Libuszy, Biecza, Jarosławia oraz Kazimierz Dolnego. Natomiast o godz. 15:00 odbędzie się projekcja filmu „Braciszek” w reżyserii Andrzeja Barańskiego. W dniu 5 czerwca br. od. godz. 19:00 w Mediatece obejrzymy wystawę poplenerową pt. „Sługa Boży Brat Alojzy Kosiba OFM, kwestarz i jałmużnik klasztoru w Wieliczce".


 

„Otwarcie wystawy „Miejsca związane z Bratem Alojzym” - zdjęcia - zobacz zdjęcia


Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek
7r Solna Wieliczka vs Częstochowianka  
Data: 26.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już w najbliższą sobotę 26 września w hali Solnego Miasta odbędzie się inauguracja I ligi siatkówki kobiet. Nasza drużyna 7r Solna Wieliczka podejmie zespół Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa.
7r Solna Wieliczka vs Częstochowianka