hyundai


.

Dzień dziecka z solą w tle 
Odbywa się: 31 maja 2011 r.

W związku ze zbliżającym się dniem dziecka, Muzeum Żup Krakowskich organizuje imprezę „Dzień dziecka z solą w tle”. W programie „muzealnego dnia dziecka” zostały przewidziane liczne atrakcje i konkursy z nagrodami.


 Program imprezy:


„Dawne prace” - dzieci będą mogły zapoznać się z dawnymi pracami w domach, takich jak ubijanie soli i kiszenie kapusty w beczkach (nogami).
Będą też „dawne zabawy”, podczas których można będzie poznać zabawy babć i dziadków: grę zręcznościową „Serso”, toczenie koła za pomocą patyka, rzut piłką do beczki (z nagrodami).
Całe grupy będą szukać skarbu na dziedzińcu Zamku.
Przewidziane są także „konkursy sportowe” z nagrodami: wyścig z „posolonym” jajkiem (na łyżkach) i przeciąganie liny.
Nie zabraknie też układania mega-puzzli i solnych kolorowanek.
Na koniec odbędzie się wspólny taniec wokół gigant – solniczki w czasie którego zostaną wybrani „ Król” i „Królowa” „Solnego Dansu” (oczywiści z nagrodami).
Zapraszamy na niezapomniany Dzień Dziecka w Muzeum w Wieliczce!


Uwaga: Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel. 012 289 16 27.
 35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie