.

Koty, Psy i My w Wieliczce 
Odbywa się: 27 czerwca 2010 r.

W niedzielę dnia 27 czerwca 2010 r w Wieliczce, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starosty Powiatu Wielickiego, odbędzie się spotkanie miłośników zwierząt pod hasłem KOTY, PSY i MY.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 11.00 – 17.00, na parkingu Starostwa Powiatowego w Wieliczce przy ulicy Dembowskiego 2, lub w razie niepogody, w Auli budynku Starostwa. W trakcie spotkania, na rzecz pomocy dla bezdomnych zwierząt wystąpią artyści: aktorzy i muzycy . Odbędzie się też aukcja prac przekazanych przez malarzy i rzeźbiarzy . W czasie imprezy, lekarze weterynarii oraz trenerzy zachowań psów będą udzielać bezpłatnych porad.

Wszystkich miłośników twórczości poety Franciszka Klimka, a także wszystkich przyjaciół kotów i psów, które w jego wierszach mają szczególne miejsce, zapraszamy na spotkanie autorskie tego poety. W czasie imprezy odbędą się prezentacje wybranych ras psów i przedstawione zostaną różnorodne zagadnienia związane z właściwą opieką nad tymi rasami. Przewidywane są też pokazy pracy psów policyjnych i psów służby celnej, a także prezentacja rasy Syberian – husky oraz psów wybranych ras, uznanych za groźne. Dodatkowo program przewiduje pokazy licznych i bardzo różnorodnych psich umiejętności.

Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie rysunkowym . Na uczestników czekać będą bloki i przybory do rysowania. Prace mogą być wykonane na jeden, lub dwa proponowane tematy:

Pierwszy temat : „Portret psa” lub „Portret kota”.
Drugi temat : „Nie zapominaj o mnie – zwierzęta i powódź”

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w pierwszym powakacyjnym programie telewizyjnym „Kundel bury i kocury”, a zwycięzcy zostaną zaproszeni po odbiór nagród do studia.
Przygotowane zostaną stoiska z różnymi drobiazgami i przysmakami, sprzedawanymi „za psi grosz”, oczywiście przeznaczony na rzecz zwierząt będących w potrzebie.
Będą oczywiście także zwierzęta, koty i psy, poszukujące nowych domów i nowych ludzkich przyjaźni..Na Spotkanie zapraszają :

Agnieszka Chrzanowska
Olga Frycz
Krzysztof Globisz
Franciszek Klimek
Jan Peszek
Rafał Sadowski
Andrzej Sikorowski
Anna Sokołowska
Anna Szybist
Jerzy Trela
Szkoła tresury Rino
Krakowski Klub Agillity.Program prowadzą : Anna Sokołowska i Rafał Sadowski

11.00 – Zespół tańca nowoczesnego Fenix
11.30 – Artyści zwierzętom w potrzebie ; Anna Sokołowska i Rafał Sadowski
11.45 – Znalazłem przyjaciela w schronisku dla zwierząt. Spotkanie z ludźmi którzy
adoptowali zwierzaka ze schroniska.
12.00 – Aukcja – po raz pierwszy
12,15 – pokazy DOG FRISBEE
12.45 - „Lekarz weterynarii radzi : psy ras uznawanych za groźna - co trzeba wiedzieć” –
prowadzenie Leszek Pankiewicz
13.00 - pokaz pracy psów policyjnych
13.30 - Szkoła tresury RIMO – prezentacja rasy syberian - husky
14.00 – Artyści zwierzętom w potrzebie ; Agnieszka Chrzanowska
14.30 – Aukcja – po raz drugi
15.45 - Spotkanie autorskie z poetą Franciszkiem Klimkiem
16.15 – Artyści zwierzętom w potrzebie ; Olga Frycz, Anna Szybist, Jerzy Trela,
16.45 – pokazy AGILITY
17.30- Artyści zwierzętom w potrzebie ; Andrzej Sikorowki
18.00 - Aukcja – po raz trzeci


UWAGA ADOPCJE !
Przez cały czas spotkania można adoptować psa lub kota, które w namiotach ustawionych w parku , będą czekać na nowych opiekunów

KONKURSY !
Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursach rysunkowych. Bloki i kredki czekają na uczestników konkursu w oddzielnym namiocie, gdzie dzieci mogą także malować buzie „ na zwierzątka” ekologicznymi farbami.
Tematy konkursów :
1. „Historia przyjaźni – człowiek i pies, człowiek i kot”
2. „Nie zapomnij o mnie - zwierzęta i powódź.”

ZDROWIE I ZACHOWANIE ZWIERZĄT
W czasie imprezy lekarze weterynarii, oraz trenerzy psich zachowań udzielać będą bezpłatnych porad,

ZAKUPY ZA PSI GROSZ I NIE TYLKO
W czasie imprezy można będzie kupić bibeloty, książki, akcesoria dla psów i kotów. a także coś na ząb. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla zwierząt

GROSZAKI I ZŁOCIAKI NA PSIAKI I KOCIAKI
Dla pozyskania środków na pomoc dla zwierząt, prowadzona będzie także aukcja prac artystów wspomagających w ten sposób naszych braci mniejszych.

NA PSI I KOCI ZĄB
W czasie imprezy prowadzona też będzie zbiórka pieniędzy do puszek i zbiórka karmy dla psów i kotów
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie