.

XII Dni Zabierzowa Bocheńskiego 
Odbywa się: 17 - 18 lipca 2010 r.

Tegoroczne Dni Zabierzowa Bocheńskiego odbędą się 17 – 18 lipca pod hasłem „A nam się nie przelewa”. Hasło to ma wiele znaczeń, m.in. że Zabierzowskie wały zostały uratowane przed przerwaniem podczas tegorocznej powodzi.

Innym znaczeniem tego hasła może tutaj być fakt, że również samym strażakom się „nie przelewa” i właśnie m.in. na nowy sprzęt będą oni kwestować podczas XII Dni Zabierzowa. Podczas tych dwóch dni, atrakcji jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie.

Rozpoczęcie święta zaplanowano na sobotnie popołudnie, a dokładnie na godzinę 17:00. Na głównej scenie przy remizie strażackiej odbędzie się też większość planowanych atrakcji jak koncerty czy występy. Już w sobotę odbędzie się „Konkurs z Amorem” o nagrodę prezesa OSP oraz zostanie wybrany Mister Zabierzowa Bocheńskiego. Godzina 21:00 to czas w którym rozpoczną się tańce przy dźwiękach zespołu Maxim. O północy natomiast zgromadzona publiczność będzie mogła podziwiać na niebie sztuczne ognie.

Natomiast niedzielne uroczystości rozpocznie program artystyczny o godzinie 15:00. Pokaz taneczny odbędzie się w wykonaniu mażoretek i cheerleaderek z Ochmanowa. Zabierzowa Bocheńskiego i Zakrzowa. Tego dnia odbędzie się również program satyryczno – muzyczny „Piraci” który wykona Lucyna Rutkowska i Robert Zawiński. Później nastąpi losowanie nagrody głównej w loterii fantowej, a na koniec odbędzie się zabawa taneczna.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie