.

XX Dni Niepołomic 2011 
Odbywa się: 27, 28, 29 maja 2011 r.

Przez trzy dni w Niepołomicach będzie znów wiele się działo, bowiem 27 maja rozpoczynają się jubileuszowe XX Dni Niepołomic. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą m.in. Kult, Grzegorz Turnau oraz Kasia Kowalska.


Uroczyste otwarcie imprezy o godzinie 19:00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Otwarcia dokona burmistrz Niepołomic. Gwiazdą tego wieczoru zaraz po oficjalnym otwarciu będzie Grzegorz Turnau, a tuż po koncercie odbędzie się kolejne Spotkanie przy Czakramie, gdzie gościem będzie poeta, satyryk i scenarzysta – Andrzej Poniedzielski.

Sobota to przede wszystkim koncert wieczoru czyli Kasia Kowalska. Wcześniej m.in. w Ogrodach Królowej Bony będzie można obejrzeć na żywo finał Ligi Mistrzów.

Niedziela to Festiwal Kultury Węgierskiej odbywający się w Parku Miejskim, IV Rajdowy Puchar Niepołomic, losowanie nagród gdzie główną wygraną będzie Ford Ka. Na koniec dnia i tegorocznych Dni Niepołomic wystąpi zespół KULT.

Pełny program XX Dni Niepołomic można zobaczyć klikając w tym miejscu - http://www.wspolny.niepolomice.eu/XX_Dni_Niepolomic_program.jpg

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka  
Data: 17.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się Jubileusz 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wieliczka. Już 17 września wieliccy druhowie zapraszają do wspólnego świętowania podczas pikniku strażackiego na placu przy wielickiej tężni, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na scenie tego dnia wystąpi m.in. Ewelina Lisowska, Czadoman oraz finalistka programu „Mam Talent”.
Piknik Strażacki - 150 lat OSP Wieliczka
XV Dni Osiedla Krzyszkowice  
Data: 9-10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

Od 9 do 11 września będą trwały tegoroczne, XV Dni Osiedla Krzyszkowice. Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek wieczorem tanecznym z seniorami, a zakończy w niedzielę spektaklem Teatru Bynajmniej pt. „Bajki Robotów”.
XV Dni Osiedla Krzyszkowice
XV Biegi Krzyszkowickie  
Data: 10.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

W najbliższą sobotę 10 września w ramach XV Dni Osiedla Krzyszkowice odbędzie się jubileuszowa XV edycja Biegów Krzyszkowickich pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła.
XV Biegi Krzyszkowickie