hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-08-27

Ogromny sukces klubu Szachownica Kłaj i ich 8-letniego ucznia. Gość specjalny arcymistrz Garri Kasparow!8-letni Milan Chmielek, który na co dzień uczy się w klubie Szachownica Kłaj zagrał fenomenalny turniej w Festiwalu Szachowym w Ustroniu, w którym gościem specjalnym był wielokrotny Mistrz Świata Garri Kasparow. W grupie do lat 8 wzięło udział 61 najlepszych zawodników z Polski, którzy przez kilka dni rozgrywali swoje partie na dystansie 9 rund. Milan zgromadził 8.5 pkt z 9 możliwych, wygrywając 8 partii i tylko jedną partię remisując, co sprawiło, że już na rundę przed końcem zapewnił sobie tytuł Mistrza turnieju!


Bez wątpienia niesamowitą nagrodą i wyróżnieniem było wręczenie pucharu i osobiste gratulacje przez jednego z najwybitniejszych szachistów w historii wielokrotnego Mistrz Świata Garriego Kasparowa. Puchar był tak duży i tak ciężki, że sam Garri Kasparow musiał pomóc Milanowi w trzymaniu go.

W Festiwalu Szachowym w Ustroniu duży sukces odniosła także siostra Milana - 8 zawodniczka Mistrzostw Polski Kamelia Chmielek. W grupie do lat 12 Kamelia zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce, a w klasyfikacji żeńskiej drugie. Srebrny medal Kamelii wręczył Prezes Śląskiego Związku Szachowego Pan Andrzej Matusiak. Brawo!

Już od września zajęcia szachowe zostaną wznowione w szkołach i przedszkolach naszej Gminy, dodatkowo w WDK w Szarowie odbywać się będą zajęcia popołudniowe na które nasz Gminny Klub Szachowy Szachownica zaprasza i informuje na swojej stronie www.szachownica.org.pl

Zapraszamy!

KS Szachownica


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021