.
Opublikowano: 2021-08-27

Ogromny sukces klubu Szachownica Kłaj i ich 8-letniego ucznia. Gość specjalny arcymistrz Garri Kasparow!8-letni Milan Chmielek, który na co dzień uczy się w klubie Szachownica Kłaj zagrał fenomenalny turniej w Festiwalu Szachowym w Ustroniu, w którym gościem specjalnym był wielokrotny Mistrz Świata Garri Kasparow. W grupie do lat 8 wzięło udział 61 najlepszych zawodników z Polski, którzy przez kilka dni rozgrywali swoje partie na dystansie 9 rund. Milan zgromadził 8.5 pkt z 9 możliwych, wygrywając 8 partii i tylko jedną partię remisując, co sprawiło, że już na rundę przed końcem zapewnił sobie tytuł Mistrza turnieju!


Bez wątpienia niesamowitą nagrodą i wyróżnieniem było wręczenie pucharu i osobiste gratulacje przez jednego z najwybitniejszych szachistów w historii wielokrotnego Mistrz Świata Garriego Kasparowa. Puchar był tak duży i tak ciężki, że sam Garri Kasparow musiał pomóc Milanowi w trzymaniu go.

W Festiwalu Szachowym w Ustroniu duży sukces odniosła także siostra Milana - 8 zawodniczka Mistrzostw Polski Kamelia Chmielek. W grupie do lat 12 Kamelia zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce, a w klasyfikacji żeńskiej drugie. Srebrny medal Kamelii wręczył Prezes Śląskiego Związku Szachowego Pan Andrzej Matusiak. Brawo!

Już od września zajęcia szachowe zostaną wznowione w szkołach i przedszkolach naszej Gminy, dodatkowo w WDK w Szarowie odbywać się będą zajęcia popołudniowe na które nasz Gminny Klub Szachowy Szachownica zaprasza i informuje na swojej stronie www.szachownica.org.pl

Zapraszamy!

KS Szachownica35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022