hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-08-27

Ogromny sukces klubu Szachownica Kłaj i ich 8-letniego ucznia. Gość specjalny arcymistrz Garri Kasparow!8-letni Milan Chmielek, który na co dzień uczy się w klubie Szachownica Kłaj zagrał fenomenalny turniej w Festiwalu Szachowym w Ustroniu, w którym gościem specjalnym był wielokrotny Mistrz Świata Garri Kasparow. W grupie do lat 8 wzięło udział 61 najlepszych zawodników z Polski, którzy przez kilka dni rozgrywali swoje partie na dystansie 9 rund. Milan zgromadził 8.5 pkt z 9 możliwych, wygrywając 8 partii i tylko jedną partię remisując, co sprawiło, że już na rundę przed końcem zapewnił sobie tytuł Mistrza turnieju!


Bez wątpienia niesamowitą nagrodą i wyróżnieniem było wręczenie pucharu i osobiste gratulacje przez jednego z najwybitniejszych szachistów w historii wielokrotnego Mistrz Świata Garriego Kasparowa. Puchar był tak duży i tak ciężki, że sam Garri Kasparow musiał pomóc Milanowi w trzymaniu go.

W Festiwalu Szachowym w Ustroniu duży sukces odniosła także siostra Milana - 8 zawodniczka Mistrzostw Polski Kamelia Chmielek. W grupie do lat 12 Kamelia zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce, a w klasyfikacji żeńskiej drugie. Srebrny medal Kamelii wręczył Prezes Śląskiego Związku Szachowego Pan Andrzej Matusiak. Brawo!

Już od września zajęcia szachowe zostaną wznowione w szkołach i przedszkolach naszej Gminy, dodatkowo w WDK w Szarowie odbywać się będą zajęcia popołudniowe na które nasz Gminny Klub Szachowy Szachownica zaprasza i informuje na swojej stronie www.szachownica.org.pl

Zapraszamy!

KS Szachownica   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza