.mediaexpert


Parkingi w Wieliczce


Parkingi w Wieliczce usytuowane są przeważnie w okolicy Kopalni Soli chociaż nie tylko, kilka z nich znajduje się w ścisłym centrum. W centralnej części Wieliczki znajduje się 12 parkingów niektóre są płatne, a na niektórych można parkować bezpłatnie. Oprócz tego w ścisłym centrum Wieliczki obowiązuje w wyznaczonych rejonach Strefa Płatnego Parkowania.

Z większych bezpłatnych parkingów pozostał jeszcze ten przy Centrum Edukacyjno Rekreacyjnym „Solne Miasto” znajdującym się przy Parku Mickiewicza. Jednak po pierwsze parking ten nie znajduje się w ścisłym centrum Wieliczki, a po drugie jest on dedykowany raczej dla gości i klientów CER „Solne Miasto”. Tak więc dużego, bezpłatnego parkingu w centrum Wieliczki nie znajdziemy. Niewątpliwie największym parkingiem w Wieliczce jest ten przy ulicy Dembowskiego (dawny parking PKS).. Parking ten jest w stanie pomieścić około 200 samochodów osobowych i 17 autokarów jednak jest on również płatny. Oprócz tego w Wieliczce działa kilka innych parkingów, poniżej znajduje się ich lista wraz z krótkim opisem i lokalizacją poszczególnych parkingów.


 
Parking w Wieliczce - NR 1
ul. Dembowskiego
Jest to pierwszy parking jaki spotkają turyści jadący od strony Krakowa, autostrady A4. Jest to parking położony najdalej od centrum Wieliczki jednak na pokonanie dystansu z parkingu centrum potrzebny będzie zaledwie około 10 minutowy spacer. Parking jest duży przeznaczony zarówno dla autobusów jak i samochodów osobowych czy campingowych. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych, ustawianiem zajmuje się obsługa. Miejsce to trudno przegapić, ponieważ obsługa parkingu w odpowiednich strojach i przy pomocy chorągiewek informuje podróżnych o możliwości pozostawienia samochodu właśnie u nich. Parking Płatny.
 


Parking w Wieliczce - NR 2
ul. Dembowskiego
Jest to parking należący do Kopalni Soli „Wieliczka”. Jest to stosunkowo nowy parking, Miejsce to jest oznaczone wielkimi tablicami informacyjnymi wzdłuż ulicy Dembowskiego. Parking ten jest duży, z wyznaczonymi miejscami parkingowymi. Parking płatny.
 


Parking w Wieliczce - NR 3
ul. Daniłowicza
Kolejny parking należący do Kopalni Soli „Wieliczka”, jednak znacznie mniejszy od poprzedniego, a zarazem położony najbliżej kas biletowych. Parking Płatny.
 


Parking w Wieliczce - NR 4
ul. Dembowskiego
Jest to miejsce, które możemy umownie nazwać parkingiem. Z wyglądu nie przypomina to parkingu z prawdziwego zdarzenia. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych, samochodów zmieści się niewiele. Brak podłoża z asfaltu czy kostki.
 


Parking w Wieliczce - NR 5
ul. Dembowskiego
Kolejny większy parking na którym utworzono jakby dwa poziomy, dolny na którym parkują autobusy oraz górny przeznaczony dla samochodów osobowych. Brak podłoża z asfaltu czy kostki. Parking płatny.
 


Parking w Wieliczce - NR 6
ul. Daniłowicza
Kolejny, niewielkich rozmiarów parking, brak wyznaczonych miejsc parkingowych. Parkują tutaj zarówno autobusy, jak i busy czy samochody osobowe. Parking płatny.
 


Parking w Wieliczce - NR 7
ul. Dembowskiego
Parking należący do tych największych znajdujących się w centrum Wieliczki. Duży, przestronny, odpowiednio wykonany, około 200 miejsc parkingowych nie tylko dla samochodów osobowych, ale również dla autobusów. Wszystkie miejsca parkingowe są odpowiednio wydzielone. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się restauracje oraz toalety. Parking Płatny.
 


Parking w Wieliczce - NR 9
ul. Piłsudskiego
 
Kolejny parking bezpłatny, o wiele większy niż ten opisywany powyżej. Również brak na nim wyznaczonych miejsc parkingowych. W czasie wzmożonego ruchu nie rzadko panuje tam spory „bałagan”. Parking ten jest dość sporo oddalony od centrum Wieliczki, znajduje się przy wielickim cmentarzu komunalnym i jest dedykowany przede wszystkim osobom, przyjeżdżającym na cmentarz.
 


Parking w Wieliczce - NR 10
ul. Goliana
 
Małych rozmiarów parking schowany za niewielkimi budynkami przy ulicy Goliana. Parking płatny z kilkunastoma wyznaczonymi miejscami parkingowymi. W czasie wzmożonego ruchu jest na nim dość ciasno, m.in. ze względu na przystanek busów, który tam się znajduje.
 


Parking w Wieliczce - NR 11
ul. Szpunara
 
Kolejny niewielki, płatny parking zlokalizowany w centrum Wieliczki. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych. Parking ten znajduje się za budynkami przy ulicy Limanowskiego, a wjazd na owy parking jest z ulicy Szpunara.
 


Parking w Wieliczce - NR 12
ul. Limanowskiego
 
Płatny parking w centrum Wieliczki. Parking średnich rozmiarów z wyznaczonymi miejscami parkingowymi wyłożony kostką.
  20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021