. carrefour


Opublikowano: 2019-05-19

Kolejna ulewa i jeszcze większe zalania [zdjęcia] 
W niedzielę 19 maja nad Wieliczką miały miejsce bardzo intensywne opady deszczu i gardu. W kilka minut ulice m.in. centrum miasta oraz okolic zamieniły się w rzeki. Tego dnia w odstępie około 3 godzin nad naszym miastem przeszły dwie ulewy. Ta druga spowodowała jeszcze większe zalania. Poniżej zamieszczamy zdjęcia przesłane przez czytelników na których widać zalaną m.in. Wieliczkę, Bogucice czy Krzyszkowice.


 

Kolejna ulewa i jeszcze większe zalania [zdjęcia] - zobacz zdjęcia


IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Święto Soli 2019  
Data: 9 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Muzealna impreza plenerowa "Święto Soli" będzie miała miejsce 9 czerwca 2019 r. na dziedzińcach Zamku Żupnego i w Ogrodzie Żupnym w Wieliczce. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Sól w kuchni”. Impreza organizowana jest przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka po raz siedemnasty. Gościem specjalnym będzie Słowackie Muzeum Techniki Oddział Soliwar w Preszowie.
Święto Soli 2019