.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-01-27

Spotkanie Noworoczne 2020 - zdjęcia 
25 stycznia 2020 r. w CER „Solne Miasto” odbyło się tradycyjne "Spotkanie Noworoczne”. Rada Miejska podczas ostatniej sesji nadała tytuł Honorowego Obywatela Królewskiego Górniczego Miasta Wieliczka Pani Zofii Batko, która przez ostatnie 30 lat była skarbnikiem gminy Wieliczka. Uroczyste wręczenie miało nastąpić właśnie podczas tego Spotkania Noworocznego. Niestety Pani Zofia Batko zmarła kilka dni wcześniej. Symboliczne wręczenie aktu nadania tytułu honorowego Obywatela Miasta Wieliczka odbyło się z udziałem córki Pani Zofii - Bożeny Juszkiewicz. Tego wieczoru była też prowadzona zbiórka na rzecz Marcela Filo – 11 letniego mieszkańca Chorągwicy, który walczy z rakiem. Podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wręczył również Nagrodę Kulturalną Weronice Kozłowskiej – utalentowanej artystce z Podstolic, która w ostatnim czasie wzięła udział w zmaganiach na ogólnopolskiej muzycznej scenie popularnego programu „The Voice of Poland”. Tego wieczoru nie zabrakło wspólnego kolędowania z uczniami szkół muzycznych z Wieliczki i Gdowa, a gwiazdą wieczoru była Natasza Urbańska.


 
Spotkanie Noworoczne 2020 - zdjęcia - zobacz zdjęcia


Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek
7r Solna Wieliczka vs Częstochowianka  
Data: 26.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już w najbliższą sobotę 26 września w hali Solnego Miasta odbędzie się inauguracja I ligi siatkówki kobiet. Nasza drużyna 7r Solna Wieliczka podejmie zespół Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa.
7r Solna Wieliczka vs Częstochowianka