.
Opublikowano: 2018-11-29

W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Blue Velvet”W małej miejscowości rodem z amerykańskich seriali pewien chłopak znajduje odcięte ucho. Rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go w mroczne realia skryte za sielankową fasadą. Tak zaczyna się jeden z najlepszych filmów Davida Lyncha, mistrza filmowej gry i niepokoju, twórcy między innymi kultowego "Twin Peaks".


Niezwykły klimat, spiętrzenie sytuacji pełnych grozy i absurdu to zabiegi typowe dla reżysera, który z pasją dekonstruuje rzeczywistość, pokazując, że kryje ona w sobie dużo więcej, niż to co widać na powierzchni. Film z chwilą premiery wzbudził gorące emocje, od uwielbienia do żądań wycofania go z ekranów. Dziś to już obraz uznawany za jedno z największych dokonań Lyncha, a „lynchowszczyzna” - czyli wszystko co w filmie dziwne i niezrozumiałe, dzięki niemu na stałe weszła do kanonu języka filmowego.

Na seans zapraszamy 8 grudnia 2018 r. o godz. 19.00. Wstęp 1 zł.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022