hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-05-08

Wieliczka. Policjanci przez pomyłkę skontrolowali autobus którym dzieci jeździły na basen. Okazało się, że pojazd się do tego nie nadaje.Wczoraj, tj. 7 maja 2019 roku w godzinach porannych, przy jednej ze Szkół Podstawowych w Wieliczce pojawili się policjanci z KPP, aby skontrolować autobus mający zawieźć dzieci na wycieczkę.


Gdy wieliccy policjanci pojawili się na miejscu skontrolowali przez pomyłkę inny autobus, który akurat tam się znajdował. Autobusem tym dzieci jeżdżą na basen do Solnego Miasta. Jak się okazało, całe szczęście, że pojazd ten został skontrolowany, ponieważ jak poinformowała nas podkom. Magdalena Chwastek z KPP w Wieliczce, okazało się, że stan techniczny pojazdu nie zezwala na to, aby bezpiecznie przewozić dzieci. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast kontrola tego właściwego autobusu, który miał być pierwotnie sprawdzony, nie wykazała żadnych uchybień i dzieci mogły wyruszyć na wycieczkę.   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza