bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-01-27

Łyk czystego powietrzaUzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niedziele bez smogu. 16 lutego oraz 1 i 15 marca będzie można skorzystać z 4-godzinnego programu profilaktycznego, który łączy aktywne spędzanie czasu z naprawdę czystym i zdrowym powietrzem. Szczegóły pobytu oraz cennik można znaleźć na stronie www.uzdrowisko.kopalnia.pl, można również zadzwonić: 12 278 75 15, 12 278 75 04 lub napisać: zdrowie@kopalnia.pl.


Ustrzec się przed smogiem nie jest łatwo – bo niby jak? Nie da się profilaktycznie nie oddychać, a dni z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem nie zawsze wypadają akurat wtedy, gdy możemy zostać w domu. Naukowcy biją na alarm: do naszych płuc trafia trucizna (m.in. pyły zawieszone, benzo(a)piren, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, tlenek węgla)! W Krakowie brudne powietrze można już zobaczyć gołym okiem. W Wieliczce niestety nie jest lepiej, czasem nawet bywa gorzej.

Wytchnienie daje kopalnia. W głębi ziemi można oddychać bez trudu i bez obaw - nasycone solą powietrze nie dość, że jest czyste, to jeszcze stymuluje nasze drogi oddechowe do samooczyszczania i działa przeciwzapalnie. W uzdrowisku znajdującym się 135 m pod ziemią oddychanie pełną piersią warto połączyć z aktywnością fizyczną. W programie „Niedzielnego wypoczynku” (odpowiedni dla dzieci od 4. roku życia) są zajęcia rekreacyjne pod okiem fizjoterapeuty oraz ćwiczenia indywidualne. Chwilę relaksu zapewni dobroczynna inhalacja przy podziemnej tężni solankowej.


Łyk czystego powietrza - zobacz zdjęcia   Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU