carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-27

Jazda ul. Dembowskiego – tylko dla ludzi o mocnych nerwachul. Dembowskiego / fot. WieliczkaCity.pl

Ul. Dembowskiego jest chyba najbardziej „trudną” dla kierowców w ostatnich miesiącach. Dosłownie, co chwila pojawiają się tam jak grzyby po deszczu kolejne zwężenia i innego rodzaju utrudnienia w ruchu.

Jadąc ową ulicą od Krakowa w kierunku centrum Wieliczki zaczyna się łagodnie od zerwania pasa asfaltu, potem jest coraz gorzej. Skrzyżowanie Dembowskiego – Matejki, trwają tam właśnie prace, ciężki sprzęt i pierwsze „przystanki” kierowców. Dzisiaj wyjątkowo dodatkowa atrakcja - skrzyżowanie zalane. Jeszcze teraz widać efekty tej mokrej roboty. Zaraz za skrzyżowaniem kolejny przystanek, kolejne wykopy – trzeba omijać . Jedziemy dalej… kilkadziesiąt metrów i znów stop, znów ciężki sprzęt i znów trzeba omijać i przepuszczać samochody jadące z przeciwka. Czy to już koniec? Nie… na koniec, żeby nie było zbyt prosto ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną na łuku przy magistracie. I już… udało się przejechaliśmy Dembowskiego. Dzisiaj zwłaszcza tam było wyjątkowo ciekawie…20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021