.Opublikowano: 2022-05-27

Kopalnia w raporcie CSR 2021Aż 8 dobrych praktyk Kopalni Soli „Wieliczka” znalazło się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce”. W jubileuszowym 20. wydaniu najlepszych działań CSR autorzy umieścili te, które uznali za najbardziej inspirujące.


Uznanie Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdobyły przedsięwzięcia kopalni, które w roku 2021 szczególnie przysłużyły się środowisku naturalnemu. W tej kategorii wyróżniono modernizację stacji wentylatorów głównych przy szybie Wilson oraz wymianę źródeł oświetlenia na LED-owe. Nowe wentylatory to większe bezpieczeństwo ruchu zakładu górniczego, a także redukcja hałasu emitowanego przez urządzenia i energooszczędność. Z kolei w ubiegłym roku pięknym LED-owym oświetleniem rozbłysła kaplica św. Kingi – również słynne solne żyrandole.

Wśród 1677 dobrych praktyk FOB odnotowało również „Wiadomość Bezpieczeństwa”, działania profilaktyczne wymierzone w pandemię COVID-19 oraz te na rzecz pracowników, m.in. świadczenia socjalne. W kategorii „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” do grupy wzorcowych praktyk trafiły: patriotyczny konkurs „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” oraz wieńczący go podziemny koncert galowy, barbórkowa akcja w przedszkolach czyli uwielbiany przez najmłodszych „Dzień Górnika”, charytatywny turniej piłki nożnej Salt MineCup.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zestawia najlepsze działania firm w obszarze CSR z danego roku. To szczegółowy i rzetelny przegląd biznesu społecznie odpowiedzialnego.


Kopalnia w raporcie CSR 2021 - zobacz zdjęcia


   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021