.
Opublikowano: 2023-11-28

Ochrona przed niebezpiecznymi sytuacjami w pracy i rozwiązanie zapewniające wysoki poziom komfortu - koszule roboczeW pracy powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Zapewnia to przestrzeganie norm BHP, a także noszenie odpowiedniej odzieży roboczej, w tym koszul.


Odzież robocza ma zapobiegać zabrudzeniu, uszkodzeniu oraz zniszczeniu własnych ubrań pracownika - to jedno z jej zadań. Drugim, jeszcze ważniejszym, jest ochrona ciała pracownika przed trudnymi, potencjalnie szkodliwymi warunkami, jakie panują w miejscu pracy. Zaliczają się do nich: wysokie bądź niskie temperatury, płomienie i iskry, wyładowania elektrostatyczne, smary i oleje, substancje chemiczne i biologiczne, twarde lub ostre przedmioty i wiele innych. Oprócz tego, strój roboczy powinien być wygodny i praktyczny.

Odzież robocza - bezpieczeństwo i komfort

Aby odzież robocza pełniła swoje zadania, musi być wykonana z odpowiedniego materiału. Przede wszystkim, powinien cechować cechować się on odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia czy zabrudzenia, a także wysokim poziomem trwałości. Specjalistyczna odzież BHP musi być ukierunkowana na chronienie ciała pracownika przed konkretnymi czynnikami, takimi jak temperatury czy szkodliwe substancje - jej konstrukcja oraz materiał, z jakiego ją wykonano, powinny to uwzględniać. Rzecz jasna, każdy typ ubrań roboczych musi spełniać normy i wymogi BHP, zarówno polskie i unijne, jak też te obowiązujące w danym miejscu pracy. O jakości oraz poziomie zapewnianego bezpieczeństwa świadczą posiadane certyfikaty.

Bardzo ważne jest, aby strój do pracy zapewniał również komfort i wygodę. Dlatego powinien być możliwie przyjemny w dotyku, nie może powodować otarć ani innych podrażnień skóry. Pod względem rozmiaru, odzież roboczą należy oczywiście dopasować do ciała pracownika, pamiętając, aby nie była ani za ciasna, ani zbyt luźna. Strój musi zapewniać odpowiednią swobodę ruchów, na co wpływ ma również elastyczność materiału użytego do jego uszycia. Ważne są też cechy praktyczne, takie jak duża liczba pojemnych kieszeni, które pomagają wygodnie rozlokować narzędzia oraz inne potrzebne przedmioty.Koszule robocze - różne funkcje

Przykładem odzieży roboczej, a zarazem jednym z najważniejszych jej elementów, są koszule robocze. Używają ich pracownicy zdecydowanej większości branż - od umysłowych (w tym wypadku ubiór ten spełnia przeważnie rolą dress-code'u, ma znaczenie estetyczne i ułatwia identyfikację z firmą czy instytucją) po fizycznych.

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego szyje się koszule robocze, najczęściej spotykane są: flanela oraz bawełna. Ta pierwsza powszechnie stosowana jest w wielu różnych branżach, ponieważ wykonane z niej ubrania nie są tylko wytrzymałe, a co za tym idzie - zapewniające długotrwałą eksploatację, ale również gwarantują odpowiedni poziom ochrony przed zabrudzeniami, a także ewentualnymi uszkodzeniami ciała. Poza tym, jest to odzież bardzo uniwersalna, która może być noszona przez cały rok, chroni bowiem i przed zimnem, i przed przegrzaniem. Koszule flanelowe z długim rękawem chronią ręce, co jest istotne w przypadku licznych branż. Mogą być zakładane pod kamizelki lub kurtki, które noszą osoby wykonujące prace na zewnątrz.Z kolei koszula robocza bawełniana zapewnia przede wszystkim wygodę oraz elegancki wygląd w pracy. Może pełnić zadania odzieży ochronne, która projektowana jest z myślą o pracownikach, jacy nie wykonują typowo fizycznej pracy, w związku z czym ryzyko zabrudzenia jest w ich przypadku znacznie niższe. Przykładem mogą być kierowcy autobusów, ochroniarze, czy sprzedawcy. W przypadku tego typu profesji poza ochroną bardzo ważnym aspektem jest również elegancki wygląd, który ma wzbudzać zaufanie i jest oznaką profesjonalizmu, a koszula z bawełny świetnie się do tego nadaje. Poza tym, jest to materiał oddychający, dzięki czemu zwiększa komfort wykonywania obowiązków zawodowych.

Koszule robocze z hurtowni Dawpol BHP skierowane są do pracowników praktycznie wszystkich branż, zapewniają wygodę, praktyczność oraz bezpieczeństwo. Sprawdź koniecznie!

artykuł sponsorowany35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022