.
Opublikowano: 2024-05-24

Trzy osoby, w tym dziecko potrącone w centrum WieliczkiDziś, tj. 24 maja około godziny 15:20 w centrum Wieliczki, a dokładnie na ulicy Dembowskiego doszło do potrącenia trzech osób – dwóch kobiet oraz 9-letniego dziecka.


Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce, do potrącenia trzech osób doszło na ulicy Dembowskiego w miejscu gdzie fragment chodnika jest niedostępny dla pieszych z uwagi na trwające prace. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem marki Peugeot potrąciła trzy osoby – dwie kobiety oraz 9-letnie dziecko. Kierująca była trzeźwa. Wszystkie trzy osoby, z obrażeniami ciała zostały zabrane przez ZRM do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia oraz to kto zawinił będą wyjaśniane przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022