.
Opublikowano: 2024-05-27

Wieliczka. Zaczepiała kobiety i okradała je podczas rozmowy.Kryminalni z Wieliczki zatrzymali 27-letnią kobietę, która na terenie Wieliczki regularnie dokonywała kradzieży kieszonkowych, łącznie ukradła na kwotę 9.800 złotych. Z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.


Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Wieliczce od końca roku 2023 pracowali nad sprawczynią seryjnych kradzieży kieszonkowych, do których dochodziło na terenie powiatu Wielickiego. Łączna suma skradzionych pieniędzy to 9.800 złotych. Stróże prawa zbierali materiał dowodowy i pracowali nad ustaleniem sprawczyni tych kradzieży.

Sposób działania 27-latki był bardzo prosty, wybierała ona kobiety, które zaczepiała i podczas rozmowy okradała ich z pieniędzy. Kobiety nawet nie orientowały się, że zostały okradzione. Początkowo sprawy kradzieży wydawały się nie do wykrycia. Skrupulatna praca wielickich kryminalnych oraz szczegółowa analiza sposobu działania sprawczyni przyniosła efekt.

27-latka przyjeżdżała na teren powiatu Wielickiego z innego miasta. Z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Zatrzymana kobieta była już wcześniej notowana i karana za podobne czyny.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie jej łącznie 4 zarzutów kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022