.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-10-11

Kopalnia nagrodzona w konkursie Tour de PologneTour de Pologne to nie tylko sportowe emocje, ale również miejsca, przez które przejeżdża wyścig. Od ponad dwóch dekad ważnym punktem na jego trasie jest wielicka kopalnia – tegoroczna zwyciężczyni w kategorii „Miasto Startu”. Nagrodę w imieniu Kopalni Soli „Wieliczka” odebrał Członek Zarządu ds. Technicznych Jarosław Malik.


Od trzech lat kopalnia jest gospodarzem startu etapowego Tour de Pologne. – Bardzo cieszymy się z faktu, że Kopalnia Soli „Wieliczka” zwyciężyła w tej kategorii. W tym roku już po raz trzeci wielicka kopalnia gościła przy szybie Daniłowicza nie tylko najlepsze kolarskie teamy, ale i rzesze kibiców, którzy przyszli towarzyszyć kolarzom w ich sportowych zmaganiach. Bardzo im wszystkim dziękujemy za wspólne kibicowanie i naprawdę fantastyczną, sportową atmosferę w miasteczku startowym – powiedział Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka”.

Wśród najpiękniejszych miast 76. TdP znalazły się również Siemianowice Śląskie oraz Bukovina Resort. Specjalne wyróżnienia trafiły do Jaworzna, Zabrza i Województwa Śląskiego. Konkurs „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne” towarzyszy wyścigowi od czterech lat. Zachęca kibiców do kreatywnego kibicowania, jest również wyrazem uznania dla miast i partnerów, podziękowaniem za ich zaangażowanie w TdP.

fot. Rafał Oleksiewicz

Kopalnia nagrodzona w konkursie Tour de Pologne - zobacz zdjęcia   Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika