bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-10-11

Kopalnia nagrodzona w konkursie Tour de PologneTour de Pologne to nie tylko sportowe emocje, ale również miejsca, przez które przejeżdża wyścig. Od ponad dwóch dekad ważnym punktem na jego trasie jest wielicka kopalnia – tegoroczna zwyciężczyni w kategorii „Miasto Startu”. Nagrodę w imieniu Kopalni Soli „Wieliczka” odebrał Członek Zarządu ds. Technicznych Jarosław Malik.


Od trzech lat kopalnia jest gospodarzem startu etapowego Tour de Pologne. – Bardzo cieszymy się z faktu, że Kopalnia Soli „Wieliczka” zwyciężyła w tej kategorii. W tym roku już po raz trzeci wielicka kopalnia gościła przy szybie Daniłowicza nie tylko najlepsze kolarskie teamy, ale i rzesze kibiców, którzy przyszli towarzyszyć kolarzom w ich sportowych zmaganiach. Bardzo im wszystkim dziękujemy za wspólne kibicowanie i naprawdę fantastyczną, sportową atmosferę w miasteczku startowym – powiedział Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka”.

Wśród najpiękniejszych miast 76. TdP znalazły się również Siemianowice Śląskie oraz Bukovina Resort. Specjalne wyróżnienia trafiły do Jaworzna, Zabrza i Województwa Śląskiego. Konkurs „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne” towarzyszy wyścigowi od czterech lat. Zachęca kibiców do kreatywnego kibicowania, jest również wyrazem uznania dla miast i partnerów, podziękowaniem za ich zaangażowanie w TdP.

fot. Rafał Oleksiewicz

Kopalnia nagrodzona w konkursie Tour de Pologne - zobacz zdjęcia   Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016