hyundai


.


leroymerlin


Opublikowano: 2020-04-14

Kopalnia wirtualnieW ostatnim czasie najbezpieczniej jest w domu, a dzięki technologii z powodzeniem można połączyć siedzenie na kanapie ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Zapraszamy na wirtualną wizytę w Kopalni Soli „Wieliczka”, która przygotowała kilka naprawdę ciekawych propozycji filmowych i edukacyjnych.Wirtualnie zabytek zwiedzać można za pośrednictwem portali społecznościowych i strony www, gdzie utworzona została zakładka z propozycjami online. Wieliczka to miejsce historyczne i prawdziwa kopalnia tajemnic, ale też inspiracji. Pozostając w domu warto oglądnąć filmy i panoramiczne zdjęcia obiektu, wykorzystać materiały do kreatywnego spędzania czasu z dziećmi, a nawet ciekawej interaktywnej lekcji online. Treści zamieszczane są w mediach społecznościowych kopalni: na Facebooku, Instagramie i Youtubie, zebrane zostały również na stronie internetowej - podstrona „zwiedzaj z domu”.

W kanałach społecznościowych kopalni trwa emisja cyklu Tydzień z Kopalnią Soli „Wieliczka”. Każdego dnia tygodnia publikowane są inne materiały edukacyjne. W ramach serii Edukacja i zabawa pojawiają się konspekty lekcji i pomysły na edukacyjne gry oraz zabawy związane tematycznie z kopalnią. Wirtualne oprowadzanie po Trasie Turystycznej to z kolei seria filmików, w których jeden z przewodników oprowadza widzów po wybranych komorach trasy, co tydzień po innych bardziej i mniej znanych zakamarkach kopalni. Mroki kopalni to nagrania pokazujące wędrówkę przez kopalnię jedynie w świetle lampy górniczej, albowiem w tej formie zwiedzanie zyskuje zupełnie inny charakter. Kopalnia od kuchni to seria przepisów „ze szczyptą soli”, którymi dzielą się kucharze na co dzień pracujący w podziemnej restauracji, a Bajkowe opowieści to nagrania wielickich baśni i legend przygotowane z myślą o najmłodszych. Solne Królestwo. Tajemnice Kopalni Soli „Wieliczka” prezentuje cykl odcinków filmu dokumentalnego zarówno o Trasie Turystycznej, jak i miejscach niedostępnych dla zwiedzających np. unikatowych w skali świata Grotach Kryształowych. W centrum historii przedstawia panoramy komór pozwalające oglądnąć wybrane wyrobiska z detalami, których można nie dostrzec podczas zwiedzania na miejscu.Kopalnia wirtualnie - zobacz zdjęcia   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022