.
Opublikowano: 2024-03-31

6 tys. zł mandatu za niebezpieczną jazdę i niewłaściwy stan techniczny pojazduW ostatnim czasie wieliccy policjanci ukarali mężczyznę mandatami karnymi na kwotę 6.000 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny za niewłaściwy stan techniczny samochodu. Apelujemy o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą oraz złym stanem technicznym samochodu, stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie i pasażerów, ale przede wszystkich dla przechodniów.


Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce patrolując miasto i powiat wielicki usłyszeli odgłosy tzw. "palenia gumy" oraz draftów. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW, którym zwrócił uwagę policjantów. Jak się okazało, kierujący 25-latek w zeszłym roku został ukarany mandatem karnym w kwocie 5.000 złotych oraz 10 punktami karnymi za drifty ulicami powiatu wielickiego.

Policjanci zwrócili uwagę na niewłaściwy stan techniczny auta, ujawnianych szereg usterek między innymi nadmierne zużycie bieżnika opon, wadliwe oświetlenie pojazdu, koło wystające poza obrys nadkola. Te z pozoru błaho wydające się usterki mogą być jednak bardzo niebezpieczne i w konsekwencji doprowadzić do zdarzeń drogowych.

Podczas kontroli policjanci ujawnili również brak aktualnych badań technicznych samochodu.

Na tej podstawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami 25-letni kierowca otrzymał mandaty karne na łączną kwotę 6.000 złotych, zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano kierowcy dalszej jazdy samochodem niesprawnym technicznie.

Przypominamy, że przepisy nie pozwalają na tzw. "palenia gumy" oraz drifty na ulicach czy parkingach. Driftujący kierowca nigdy nie może mieć pewności, czy nie utraci kontroli nad pojazdem. Apelujemy o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie i pasażerów, ale przede wszystkim dla przechodniów. Spacerująca chodnikiem osoba może stać się przypadkową ofiarą nieodpowiedzialnego zachowania.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022