.
Opublikowano: 2024-04-09

Starosta wielicki odchodziW Starostwie Powiatowym w Wieliczce szykuje się sensacyjna zmiana. Starosta Adam Kociołek, który po wyborach samorządowych w 2018 roku zdradził swoich kolegów z listy KO i odszedł do PiS dając im większość za stanowisko starosty, dziś odchodzi już do przeszłości.


W wyborach 7 kwietnia do Powiatu Wielickiego mandat radnych otrzymało 8 osób z Porozumienia Samorządowego oraz 6 z Koalicji Obywatelskiej i te ugrupowania utworzą stabilną większość w Radzie Powiatu Wielickiego. Tym samym Zarząd Powiatu ze starostą wielickim utworzony zostanie z radnych z Porozumienia Samorządowego i Koalicji Obywatelskiej.

Jest to ważny moment dla Powiatu Wielickiego, który od 2018 roku był rządzony przez starostę okrzykniętego zdrajcą przez radnych KO. W tym czasie odbywały się też protesty przed budynkiem starostwa pod hasłem „Kociołek oddaj mandat”. Zmienianie barw za stanowiska jest praktyką bardzo nie lubianą przez wyborców, którzy czują się zawsze oszukani.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022