.
Opublikowano: 2022-08-02

ZNAJDŹ MOTYWACJĘ BY SCHUDNĄĆ W WAKACJE. Bezpłatne konsultacje z dietetykiem Projekt Zdrowie w Wieliczce.Ruszyły bezpłatne konsultacje dietetyczne w ramach letniej kampanii „ Znajdź motywacje by schudnąć w wakacje”. O tym, dlaczego warto wziąć w nich udział i co zrobić, żeby skutecznie schudnąć, rozmawiamy z Panią dietetyk z gabinetu Projekt Zdrowie — Karolina Soboń – Madej.


Internetowe diety cud, plany żywieniowe z gazet, niskokaloryczne zamienniki posiłków nie działają?

Karolina Soboń - Madej: Na ratunek przychodzi gabinet Projekt Zdrowie-miejsce, gdzie Dietetyk po wnikliwym badaniu, wspólnie z pacjentem, podejmie decyzję o najlepszej drodze do osiągnięcia celu, bez drastycznych sposobów. Misją Projekt Zdrowie jest pomoc ludziom w trwałej zmianie nawyków żywieniowych poprzez profesjonalne porady dietetyczne mające na celu nauczyć, jak w prosty sposób prowadzić zdrowszy styl życia. Dla mnie szczególnie ważne jest, aby dieta nie kojarzyła się z głodówkami i milionem wyrzeczeń.

I to wyróżnia gabinet dietetyczny Projekt Zdrowie?

Karolina Soboń - Madej: ​Wyróżnia nas przede wszystkim to, że jako nieliczni dajemy Pacjentom wybór pomiędzy kuracją opartą na połączeniu diety i suplementacji oraz kuracją opartą tylko na diecie. Dzięki temu możemy pomagać również dzieciom, kobietom w ciąży, matkom karmiącym, seniorom, czy osobom z jednostkami chorobowymi, uwzględniając potrzeby związane z wiekiem, przyjmowanymi lekami oraz współistniejącymi chorobami.

To więc nie tylko diety redukcyjne?

Karolina Soboń - Madej: Absolutnie nie. Układamy nie tylko standardowe diety „odchudzające”, ale także diety ukierunkowane na poprawę zdrowia i odporności, kuracje dla osób aktywnych, zapracowanych, a nawet dla słodyczomaniaków. Zalecenia dietetyczne są zawsze przygotowywane indywidualnie. Diagnozujemy problem, ustalamy cel i wybieramy wariant kuracji. Dostosowujemy plan żywieniowy tak, aby nie nadszarpnął domowego budżetu – bazując na produktach sezonowych, dostępnych w popularnych marketach i dyskontach. Nasze naturalne suplementy to wysokiej jakości polskie produkty.

Trzeba tylko wykonać pierwszy krok i zapisać się na konsultację dietetyczną?

Karolina Soboń - Madej: ​Dokładnie tak. ​Wiele osób z nadwagą nie korzysta z pomocy specjalistów, próbując się samodzielnie odchudzać i najczęściej nie osiąga pożądanych efektów. Ponadto zdarza się, że w placówkach opieki zdrowotnej spotykają się z negatywną oceną, nieprzychylnymi komentarzami, a nawet odmową pomocy ze względu na nadmiar kilogramów lub brak odpowiedniego sprzętu. Zaprzestają więc poszukiwania pomocy i problem się pogłębia. Stąd właśnie nasza akcja „ Znajdź motywację by schudnąć w wakacje”. Chcemy pokazać, że pomoc dietetyka jest kluczowa w leczeniu otyłości, aby terapia była skuteczna. Że to nie tylko ustalanie planów żywieniowych, ale również wspieranie, motywowanie i opieka.

Czyli należy oddać się w ręce specjalisty?

Karolina Soboń - Madej: Można zapytać: czy sam leczysz bolący ząb? Czy dobierasz sobie okulary? Czy przepisujesz sobie leki? Nie? To dlaczego sam układasz sobie dietę? Swoje zdrowie zdecydowanie warto oddać w ręce specjalisty. Podczas regularnych wizyt dietetyk monitoruje postępy wagowe, zmiany składu ciała, sprawdza dzienniczki posiłków, pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów dotyczących stosowania diety. Dzięki stałej opiece dietetyk ma możliwość wskazać ewentualne błędy dietetyczne popełniane często nieświadomie, wprowadzić modyfikacje w diecie, aby przyniosła założone rezultaty oraz podpowiedzieć jak poradzić sobie z utrzymaniem diety np podczas świąt, czy na weselu.

Na jakie efekty mogą liczyć Pacjenci?

Karolina Soboń - Madej: Jest to w dużej mierze kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj tempo chudnięcia, to około kilograma na tydzień. Ważną kwestią po zakończeniu odchudzania jest postawienie przysłowiowej kropki nad "i". Tą kropką jest proces stabilizacji wagi, o czym zapomina niemalże 80% osób podejmujących kurację. Kończy się rozpiska z dietą, a my nie wiemy co dalej robić, wracamy do starego sposobu odżywiania, a waga zaczyna rosnąć, a w konsekwencji spotyka nas efekt jo jo. Korzystając z pomocy specjalisty dietetyka, mamy pewność, że nasza kuracja zostanie zakończona etapem utrzymania efektu, który zagwarantuje stabilizację celu bez efektu jo jo. Każdy może osiągnąć swoją wspaniałą metamorfozę, tak jak osiągnęli ją Pacjenci Projekt Zdrowie. Z przykładowymi sukcesami możesz zapoznać się tutaj 

Warto zastanowić się, ile wydajemy na diety z Internetu, czy przypadkowe suplementy. Zaczynając współpracę z dietetykiem, mamy pewność, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto i uzyskamy oczekiwane efekty.

Pozostaje więc zaprosić mieszkańców Wieliczki na konsultacje do gabinetu Projekt Zdrowie.

Karolina Soboń - Madej: Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. W trakcie spotkania przeprowadzę analizę składu ciała, wykonam badanie poziomu tkanki tłuszczowej, podam wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiem, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 572 290 305 lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie wieliczka.projektzdrowie.info, lub odwiedź nasz profil na fb i umów się przez Messenger https://www.facebook.com/ProjektZdrowieWieliczka.


PROJEKT ZDROWIE
POLSKIE CENTRA DIETETYCZNEE-mail: wieliczka@projektzdrowie.info
ul. H. Sienkiewicza 35,
32-020 Wieliczka

Tel. 572 290 305

https://www.facebook.com/ProjektZdrowieWieliczka


 
 
artykuł sponsorowany
 

 Dietetyk Karolina Soboń - Madej

Zarezerwuj wizytę

 35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022