hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-11-16

Już jutro I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. Imprezę poprowadzi Irek Jakubek z RMF Maxxx. Dwie trasy – dla dzieci i i dorosłych.W niedzielę 17 listopada odbędzie się w Wieliczce, a konkretnie w parku linowym Xtreme Park Wieliczka-Grabówki - I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. Organizatorzy przygotowali dwie trasy – 3 km dla dorosłych oraz 250 metrów dla najmłodszych.


W tym miejscu można zobaczyć prezentację trasy – kliknij.

Wydarzenie jest organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce pod honorowym patronatem Komendanta. Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje. Dla wszystkich rywalizujących w biegu o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce przewidziano pamiątkowe medale oraz pakiety startowe, dla pierwszej trójki puchary a na zwycięzcę biegu w kategorii służb mundurowych czeka szabla.

Celem Biegu o Puchar Komendanta jest m.in. integracja lokalnej społeczności oraz promowanie aktywnego i rodzinnego sposobu spędzania czasu. Podczas imprezy, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce będzie prowadził działania promocyjne oraz informacyjno-edukacyjne pod hasłem ,,Pomarańczowej wstążki” w ramach akcji przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Tego dnia będą również zbierane fundusze na leczenie Agnieszki Ziółkowskiej, wieloletniego pracownika MGOPS w Wieliczce.

Najmłodsi (i nie tylko oni) będą mogli podczas pokazu radiowozów usiąść za „kółkiem”. Zapisy do uczestnictwa w biegu w dniu imprezy w godzinach 11:00-11:50 na miejscu startu w Xtreme Park Wieliczka - Grabówki.


   Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza